Muzikus.cz homepage

ostatníTraband, České Budějovice, 3. 2. 07

6.2.2007 | Autor: Zuzka Balounová | sekce: živě

 fotogalerie
Kapela Traband po roční pauze ubrala na rychlosti i množství výfukových plynů a vyrazila na turné v komorním obsazení. Jak se jí jede ve třech?

Českou krajinou se plouží malé vozítko z dob nedávno minulých. V kufru veze kytaru a trumpetu, na střeše má přivázané harmonium a jeho motor už nenaříká hutnými tóny křídlovky. Za volantem se střídá kapelník Jarda Svoboda a drobná trumpetistka Jana Modráčková, správný takt motoru má pod kontrolou bubeník Václav Pohl.

Na svých cestách Traband tentokrát nepotkává rytíře ani trpaslíky. Místo toho pomáhá vyprávět příběhy obyčejných smrtelníků a jejich pocitů. Kola mu nenadskakují tak prudce jako dřív a vrkání zpod kapoty zní daleko jemněji.
Zbrusu nová edice umakartového vozítka je citovější, čistší a tišší než stará verze pro šest osob. Což ovšem neznamená, že by byla nudná, pomalá a bez energie. Je to dáma s noblesou a grácií a zároveň vesnická holka z moravské vísky. Nevěříte? Zeptejte se třeba stopařů, kterým Traband zastavil v jihočeské metropoli.

Jistě i oni vám rádi potvrdí, že třetí únorový večer bylo pod střechou budějovické Solnice pěkně horko a obavy o skočnost nových písní vyslovené na začátku koncertu se tím pádem ukázaly lichými. Traband s sebou přivezl pár starších kousků v experimentálním kabátku i zbrusu nový materiál nablýskaný stejně pečlivě jako nárazník milovaného dopravního prostředku.
Nezbývá než poznamenat, že jeho nové pojetí jistě zaujme i náročnější posluchače bažící po experimentech a novotách, kterým se ježí vlasy už při letmém zaslechnutí zvuků jako um-ca a ra-ta-ta. Komorní Traband je jiný. Z omaštěného knedlíku, který vám přistane na talíři každou neděli, se stal lehkým bonbónkem. Dobrou chuť.

Traband, České Budějovice - Solnice, 3. 2. 07

Fotogalerie:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Traband-Ceske-Budejovice-3-2-07~06~unor~2007/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.