Muzikus.cz homepage

ostatníNierika & Selfbrush, Ostrava, 29. 11. 06

4.12.2006 | Autor: Jiří Reiter | sekce: živě

 fotogalerie
Nierika & Selfbrush v "cukrárně"

Z původního dvojkoncertu Nieriky a kapely Miou miou, kterou záhy na plakátech nahradila kapela Here, se vyklubal relativně poklidný večírek, na němž předskokanství nakonec odsloužil Vašek Havelka alias Selfbrush. Přesto se koncert nadmíru vydařil.

Večer začal poklidně - na pódium nastoupil písničkář Vašek Havelka se svou pistáciově zelenou kytarou a odehrál krátký set písní. Zvuk jeho vystoupení byl v očekávání kapely poněkud chudý a jakkoli vynikal výjimečným hlasovým projevem, místním publikem byl přijat spíše chladně. Padesátka diváků popíjela u stolků všeliké nápoje a prostor před pódiem vyhlížel bídně - jedna fotografka a jeden tančící mohykán. Slovy klarinetisty Nieriky: nálada jako v cukrárně.

Nastoupivší kopřivničtí však nakonec přesto dokázali přesvědčit sedavé ostravské publikum, aby se nakupilo v prostoru před pódiem a dosyta si koncert užilo. Sklad písní sestával z osvědčených kusů z posledního alba Poison On Your Spoon obohacených o cca tři nové skladby, které dávaly tušit, v jakých vodách se Nierika bude v nejbliží době pohybovat. Vyhlídky jsou to vskutku nadějné...

Ve změti kapel, které svou muziku označují cedulkami indie, elektro či brit pop, Nierika jednoznačně vyčnívá nápaditostí aranží, barvitostí zvuku a zejména příjemnou energičností, která z ní na koncertech sálá. Pozorný divák si jistě všimne, jak ze sebe hudebníci vydávají maximum - na ostravském koncertě po třískladbovém přídavku (vytleskaným nesmělým aplausem třiceti zbylých diváků) odcházeli muzikanti z pódia zbrocení potem, leč s úsměvy na rtech. Cukrárna necukrárna.

Nierika & Selfbrush, Ostrava - Boomerang, 29. 11. 06


Fotogalerie:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Nierika-Selfbrush-Ostrava-29-11-06~04~prosinec~2006/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.