Muzikus.cz homepage

ostatníAnna K., Praha, 7. prosinec 05

10.12.2005 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: živě
Poslední letošní koncert Anny K. v Praze se uskutečnil 7. prosince v zaplněném Lucerna Music Baru. Zpěvačka představila průřez svou kariérou i dva nové videoklipy a za své poslední album převzala Zlatou desku.

Lucerna Music Bar je sám o sobě dosti specifické místo. Návštěvník si při pohledu na prostředí připadá, jakoby se vrátil v čase kamsi o dvacet let zpátky, zvuk je zde také kapitolou pro samu sebe, ale překvapivě se to tu vždycky pěkně rozjede. Jinak tomu nebylo ani tentokrát; nevím co přesně, ale něco v sobě ten klub má.

Přestože koncertní nabídka pražských klubů byla ve středu nezvykle bohatá (Jen namátkou: v Divadle Archa koncertovali Kollerband, Gaia Mesiah, Blue Effect a část Monkey Business proti komunismu, v Paláci Akropolis hráli Horkýže slíže, v Rock Café hráli Post-It a Vlasta Horváth křtil své debutové album v klubu Futurum), nezanevřeli hudební fanoušci ani na Annu K. a zaplnili pražský Lucerna Music Bar.
Zpěvačka sice tentokrát vystoupila bez předskokana, zato se před koncertem svých premiér dočkaly dva zdařilé videoklipy z dílny renomovaného režiséra Jakuba Koháka, sice k písni Nebe a k novému singlu Cukr, kde hlavní roli ztvárnil tajemný kulturista Bob Divílek, který své estrádní číslo v klubu ještě před samotným koncertem stačil představit i naživo.
Samotné vystoupení pak zpěvačka se svou kapelou odstartovala písní Divoká ze zatím poslední desky Noc na zemi, za kterou Anna K. spolu se svým přítelem a spoluautorem Tomášem Varteckým převzala zlatou desku za prodej více než deseti tisíc výlisků.

Anna K. má dvě velice silné stránky: za prvé při koncertech dokáže výborně komunikovat s publikem a za druhé se obklopila dobrými muzikanty. Kytaristé Roman Helcl (Jinak také známý ze skupiny November 2nd) a Jirka Janouch, baskytarista Vladimír Kulhánek i bubeník Yarin Drápala si koncert očividně užívali. Honza Křížek, který bývá častým hostem na koncertech Anny K. coby doprovodný vokalista, v tu chvíli právě vystupoval s Kollerbandem a Blue Effectem v Divadle Archa a tak jeho roli převzal Olin Nejezchleba, jinak též violoncellista.

V průběhu večera dala Anna K. střídala prostor novějším i starším skladbám. Zazněly osvědčené „rádiovky“ Nelítám nízko, Zavírám oči, Stačí když se díváš, nebo Šestý smysl. Došlo ale i na několik coververzí. Už tradičně Anna K. nevynechala svou verzi slavné Because The Night, kterou v originále nazpívala Patti Smith, ale ani píseň Candy, kterou proslavil Iggy Pop spolu se zpěvačkou Kate Pierson.

O brilantní závěr se postarala dvojice improvizovaných akustických přídavků, které zpěvačka odzpívala pouze za doprovodu kytary Jirky Janoucha a v jednom případě i violoncella. „My bysme mohli zahrát Vzácnej den, takovou tu vánoční,“ řekla Anna Jirkovi, když auplaus Lucerna Music Baru neustával. Protože v tu chvíli už ale bubeníkovi tekla z ruky krev, odebral se se zbytkem kapely do zákulisí. Posledním kouskem pak byla shodou okolností skladba Nashledanou.

Anna K. si drží vysoký standard svých koncertů a ani tentokrát nezklamala. Ba naopak, díky všem těm personálním oslabením mile překvapila.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Anna-K-Praha-7-prosinec-05~10~prosinec~2005/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.