Muzikus.cz homepage

ostatníVanilla Fudge vystoupí v Praze a Brně

11.1.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Vanilla Fudge - velká legenda rockových dějin vystoupí v České republice na březnových koncertech v Praze a v Brně.

Kapela vznikla již v roce 1967 a bude to tuzemská koncertní premiéra po neuvěřitelných 47 letech od vydání jejího albového debutu. V aktuální sestavě Vanilla Fudge jsou tři původní zakládající členové - Mark Stein (hammond, zpěv), Vince Martell (kytara, zpěv) a známý bubenický čaroděj Carmine Appice. Kapelu ještě doplnuje basista Pete Bremy.

Psal se teprve rok 1967, když americká kapela Vanilla Fudge vtrhla na tehdejší hudební scénu jako neznámý živel z jiné planety. Stejnojmenné debutové album Vanilla Fudge přineslo komplet coververze jiných autorů, ale zásadní novinkou a hudebním přínosem byl do té doby neslýchaný a nový zvuk rockové kapely.

V hudbě Vanilly dominovaly majestátní hammondky, symfonické postupy a košaté harmonie, doprovázené střídáním nálad, patosem, přechody a dramatickým vokálem. Zvuk Vanilla Fudge se stal základním pilířem a inspiračním zdrojem pro nástup mohutné světové hardrockové vlny v roce 1970 i pro celou pozdější  artrockovou a progresivní scénu. Klávesák Mark Stein silně ovlivnil varhanní sound Jona Lorda a Kena Hensleyho. Celkový zvuk raných alb Deep Purple a Uriah Heep byl Vanilla Fudge znatelně poznamenán.

Vanilla Fudge vydala ve své nejslavnější éře v letech 1967-1969 čtyři studiová alba. Nejslavnější hit You Keep Me Hanging On pochází z prvního alba, nejzdařilejší studiovkou je pak již autorské album Renaissance z roku 1968. Začátkem roku 1970 se Vanilla Fudge rozpadli. Později pak přišlo několik krátkodobých reunionů v pozměněných sestavách (v letech 1982, 1987, 1991, 1999). Kapela s již velkým odstupem od své slavné rané éry vydala další studiová alba (Mystery 1984 a The Return 2002).
Nadcházející evropské turné Vanilla Fudge se třemi původními členy v sestavě bude určitě patřit mezi významné koncertní události roku 2014.

Vstupenky seženete v obvyklých předprodejních sítích. Vstupné činí 550 Kč.

Vanilla Fudge
European Tour 2014
23.3.2014 PRAHA - Nová Chmelnice, Koněvova 219
25.3.2014 BRNO - Melodka, Kounicova 20
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Vanilla-Fudge-vystoupi-v-Praze-a-Brne~11~leden~2014/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.