Muzikus.cz homepage

ostatníSpoluhráč Ozzyho Osbourna Jake E. Lee zahraje s kapelou v Praze a Brně

5.2.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Stojaté vody současné světové rockmetalové scény nedávno zčeřila zpráva o ambiciozním projektu Red Dragon Cartel,v jehož čele stojí kytarový virtuoz Jack E. Lee.  Po dvaceti letech v ústraní se tak velice razantně vrací na scénu jeden z nejvýznamnějších doprovodných spoluhráčů v kariéře Ozzyho Osbournea.

V  únoru 2014 vychází studiová deska Jake E. Lee's Red Dragon Cartel a po jejím vydání bude následovat celosvětové turné,které v Evropě zahrnuje i účast na nejprestižnějších festivalech typu Sweden Rock a Donington. Dvě koncertní zastávky budou  v květnu také v Česku-v Brně a v Praze.

Jake E. Lee, vlastním jménem Jakey Lou Williams se narodil 15. 2. 1957 v americkém Norfolku. V roce 1982 uspěl v konkurzu (v konkurenci více než 500 adeptů) na post kytaristy v doprovodném bandu slavného Ozzyho Osbournea.

V dekádě  ohraničené letopočty 1982-1992 pak Lee zanechal svoji nesmazatelnou stopu v těch nejvyšších patrech světové hard&heavy scény. Spolu s Randy Rhoadsem a Zakkem Wyldem patřil do slavného trojlístku kytarových velmistrů, kteří tvořili nezaměnitelný zvuk Ozzyho kapely. Jake ale nebyl pouze Ozzyho ikonickým a virtuózním kytaristou. Významnou měrou se také podílel i na kompozicích slavné desky Bark At The Moon (1983) a deska The Ultimate Sin (1986) byla dokonce už z větší části jeho autorským dílem.

Po odchodu z Ozzyho bandu Lee zakládá v roce 1989 kapelu Badlands, která více inklinuje k tradičnímu pojetí hard rocku.V této americké supergroup se sešel s bývalým zpěvákem Black Sabbath Ray Gillenem a s budoucím Kissákem bubeníkem Ericem Singerem. Badlands pak do svého rozpadu v roce 1992 natočili dvě skvělé a nadčasové studiové desky - Badlands(1989) a Woodoo Highway (1991).

Na debutové desce Red Dragon Cartel se objevují i významní hosté-zpěváci Robin Zander (Cheap Trick), Paul Di'Anno (ex-Iron Maiden) či baskytarista Rex Brown (Pantera).
Koncertní setlist pak slibuje mix největších hitů z éry Leeho působení u Ozzyho, dále nejlepší písně od kapely Badlands i skladby z novinky Red Dragon Cartel.

Sestava kapely Red Dragon Cartel:
Jake E. Lee-kytara
DJ Smith-zpěv
Ronnie Mancuso-basa
Jonas Fairley-bicí

Info, vstupenky - ag. Ozzy a potkan - tel.603 531 943,e-mail:ozzyapotkan@seznam.cz,

Předprodej vstupenek též v sítích Ticketpro, Ticket-Art, Ticketportal a Eventim.

Jake E. Lee's Red Dragon Cartel (USA)
(ex Ozzy Osbourne)


Tour 2014
24. 5. 2014. BRNO
Melodka,Kounicova 20
Vstupné 550,-

Tour 2014
26. 5. 2014. PRAHA
Nová Chmelnice,Koněvova 219
Vstupné 550,-
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Spoluhrac-Ozzyho-Osbourna-Jake-E-Lee-zahraje-s-kapelou-v-Praze-a-Brne~05~unor~2014/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.