Muzikus.cz homepage

ostatníSlayer a Megadeth vystoupí 10. 4. 2011 v pražské O2 areně

23.12.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
EUROPEAN CARNAGE TOUR 2011:
SLAYER
MEGADETH

10. 4. 2011 PRAHA, O2 ARENA

V pražské O2 Areně se představí dvě zásadní formace thrash metalu! Celá jedna polovina známé velké thrash metalové čtyřky - Slayer a Megadeth - spojí síly na jarním turné, v jehož rámci se zastaví i v České republice. Thrash metalový svátek bude hostit O2 Arena v neděli 10. dubna.

SLAYER

Na úplném začátku, kde neexistují žádné plány, žádné cesty ani žádné hranice, SLAYER napadli svět se svým novým hybridem z kovu a punku. Těžší, rychlejší a temnější než ostatní, Slayer (kytaristé Kerry King a Jeff Hanneman, zpěvák / basista Tom Araya, a bubeník Dave Lombardo) nastavili nový standard, který všichni ostatní nadále jen sledovali. A tak to v podstatě bylo od roku 1981 a pokračuje až do současnosti. Revolver, SPIN i Metal Hammer neváhali označit kapelu jako nejlepší „živou“ kapelu v průběhu několika let.

Slayer pocházejí z Kalifornie a jejich první studiové album Show No Mercy vyšlo o tři roky později. Na kontě jich má kapela celkem jedenáct, poslední přírůstek do jejich diskografie s názvem World Painted Blood pak přibyl loni. Pohled na svět očima Slayer je děsivý, témata jejich tvorby jsou jak globální genocida, chaos našeho zlomeného politického systému, tak i moc v těsné blízkosti světových hrůz. Vystoupení Slayer slibují mnohé, rozhodně však nečekejte žádné balady, žádná akustická čísla, žádná pomalá tempa. SLAYER: Tom Araya, Jeff Hanneman, Kerry King, Dave Lombardo

MEGADETH

Během posledních dvou dekád si MEGADETH vydobyli nepřehlédnutelné místo na metalové scéně, jejíž odnož, thrash metal, v podstatě defi novali. Drtivá síla skladeb a strhující texty zaujaly fanoušky již od samých začátků kapely, tedy od roku 1983, kdy se tato formace, pocházející z Los Angeles, dala dohromady. Název kapely je zkomoleninou slova megadeath, což doslova znamená masová smrt - texty se zabývají hlavně (proti)politickou a (proti)válečnou tematikou, také ale běžnými lidskými problémy.

Megadeth se proslavili především díky technicky vyspělému a platinou oceněnému albu Rust In Peace, které se dostalo na osmé místo mezi dvě stě nejprodávanějších umělců v USA a často je nazýváno jako nejlepší speed/thrash metalové album všech dob. Hudbu Magadeth charakterizuje především typický kytarový styl, komplexnost, komplikované hudební motivy, pompézní kytarová sóla a samozřejmě Mustainův typický vokál. Kapela za 26 let aktivního koncertování a vydávání desek získala mnohá ocenění. Šest alb v pořadí jdoucích po sobě bylo oceněno platinovou deskou a sedmkrát v řadě byli Megadeth nominováni na nejlepší metalovou kapelu. Do dnešního dne vydali Megadeth dvanáct alb, s posledním titulem Endgame se ozvali loni. David Mustaine je jediným členem kapely, který vydržel ve skupině od jejího vzniku až dodnes. Krom něj tvoří současnou sestavu kapely Chris Broderick, Shawn Drover a Dave Ellefson.

CENY VSTUPENEK: 690 – 1290 Kč
INFORMACE O ZAČÁTKU PŘEDPRODEJE BUDOU ZVEŘEJNĚNY V NEJBLIŽŠÍCH DNECH
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Slayer-a-Megadeth-vystoupi-10-4-2011-v-prazske-O2-arene~23~prosinec~2010/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.