Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníMetallica natočila společné album s Lou Reedem

31.8.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Na konec října je nachystáno vydání naprosto výjimečného alba. Půjde o spojení dvou legend - Lou Reeda a kapely Metallica, který společně vydají album s názvem “Lulu“!

Nápad něco spolu natočit měli jak Reed tak členové kapely Metallica již od října 2009, kde všichni společně vystoupili na 25. výročí uvádění do Rock And Roll Hall Of Fame. Tehdy společně zahráli klasiky Reeda a Velvet Underground “Sweet Jane“ a “White Light/White Heat“. Jak v tiskové zprávě uvádí Reed, již v ten okamžik věděl, že jsou přímo stvořeni jeden pro druhého a společné natáčení je jen otázkou času.

Původně mělo jít o album, kde Metallica a Reed přepracuje jeho starý materiál, který členové metalové kapely považují za ztracené klenoty. Ale týden či dva před společnou session přišel Reed s jiným nápadem. Lou Reed totiž před časem složil písně pro amerického avantgardního divadelního režiséra Roberta Wilsona a německý divadelní ansámbl, který od dubna tohoto roku v Berlíně hraje dílko s názvem “Lulu Plays“. Tyto písně jsou inspirovány díly “Earth Spirit“ a “Pandora’s Box“ německého expresionisty Frank Wedekinaa, který v nich přepsal básně Edgara Allana Poe z jeho sbírky “Havran“.

“Měli jsme za úkol oživit Lulu sofistikovaným způsobem, při využití rocku. Když jsme ty písně nahrávali, bylo mi jasné, že sen se stal skutečností a jde to úplně nejlepší, co jsem za celý svůj život natočil. A natočil jsem to navíc s tou nejlepší kapelou, kterou jsem mohl najít,“ uvádí k celému projektu Lou Reed, přičemž Kirk Hammett dodává: “Rozhodne to není nové album Metallicy nebo nové album Lou Reeda. Je to nový živočich – hybrid…“

Společné album Lou Reeda a kapely Metallica s názvem “Lulu“ vydá Universal Music již 31. října!
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Metallica-natocila-spolecne-album-s-Lou-Reedem~31~srpen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.