Muzikus.cz homepage

ostatníEagles of Death Metal roztáhnou svá křídla v MeetFactory

14.3.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Deathmetal není nějaký subžánr pro ty, kteří propůjčují své uši střednímu proudu a nad metalem se ušklíbají, přičemž nejspíš v životě deathmetalovou skladbu neslyšeli. Při chropotu zkázy v téhle hudbě by nejspíš omdleli - a proto ji tak zbožňujeme!

Deathmetal je extrémní forma metalu, který se zrodil v osmdesátých letech z příbuzných žánrů jménem thrashmetal a blackmetal. Hlavní vliv na vývoj tohoto žánru lze přičíst americké trashmetalové kapele Slayer. Jejich album 'Reign in Blood' popsal časopis Kerrang jako 'nejtvrdší v historii'. Deska se stala vzorem pro stovky deathmetalových kapel.

Dnes se deathmetal mísí s undergroundem a hudebním vkusem mladší generace. Metalcore se stal hodně populárním směrem a z deathmetalu se vyvinul jeho podžánr s názvem deathcore. Výsledkem je muzika s bicími, které se ženou dopředu jak splašené, s chropotem, ale také s ječákem, melodickými tóny i zlomy. Deathmetal nikam nemizí, je tady navěky, vyvíjí se a přetváří se v nové a nové zvuky. Probuďte se a poslouchejte!

Toto není PR kalifornské kapely Eagles of Death Metal, která vystoupí 19. června v pražském klubu MeetFactory, ale nikdy přece není od věci dozvědět se něco nového. Eagles of Death Metal po třech letech opět míří do Prahy a stejně jako tenkrát to zcela jistě bude parádní pařba!

Vstupenky za 450,- Kč + poplatky v prodeji od 16. 3. 2012 v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal. Na místě v den koncertu pak za 550,- Kč.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Eagles-of-Death-Metal-roztahnou-sva-kridla-v-MeetFactory~14~brezen~2012/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.