Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
Šance Muzikus 2014
mp3 player

Get the Flash Player

přihlášení

1-50 (159)  na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 další posounout vpřed na konec

 

Fanouškovské hlasování bylo ukončeno

1-50 (159)  na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 další posounout vpřed na konec

 
 
soutěž kapel
Šance Muzikus 2014

Výsledky finále
- na Rock for People zahrají: Bezefšeho, Čardáš klaunů, K2, Mistake a Zajíc company
- na OAMF Přeštenice zahrají: Bezefšeho, Čardáš klaunů, K2, Mistake a Zajíc company
- na Basinfirefestu zahrají: Čardáš klaunů a K2
- na OA Černá v Pošumaví zahrají Bezefšeho
- na Benátské noci zahrají: ...a vůbec! a Pavel Houfek band

Máte kapelu a chcete si zahrát na některém z největších českých hudebních festivalů? Máte šanci! ! Muzikus má pro vás k dispozici celkem 14 slotů na festivalech Rock for People (Muzikus Talent Stage), Basinfirefest (Skutečná liga, Muzikus a SAI Stage), Přeštěnice (Muzikus a SAI Stage), Černá Open Air Festival v pošumaví a Sázavafest (Muzikus Unplugged Stage) Získají je minimálně tři, ale možná i osm kapel, které splní podmínky soutěže a budou vybrány porotou na finálovém koncertu.

Podmínkou pro účast v soutěži je autorská tvorba a vystavení jedné původní mp3 nahrávky, zpívané v českém nebo slovenském jazyce, která bude všem návštěvníkům portálu k dispozici k poslechu a volnému stažení.
Uzávěrka přihlášek je 11. května. Celkem osm kapel, které nejvíce zaujmou, pak bude pozváno k vystoupení na finálovém koncertu, který se uskuteční 21. května v pražském Music City klubu, kde budou vybrány vítězné kapely. Kapely, které se zúčatní finále a nepostoupí na některý z festivalu, dostanou od Music City věcnou cenu. Všichni členové kapel na prvních deseti místech pak dostanou od Muzikusu půlroční předplatné e-Muzikusu

Pro účast na Muzikus Unplugged Stage na Sázavafestu, kde máme k dispozici celkem pět slotů, je podmínou akustické hraní, proto pro tuto scénu probíhá paralelní soutěž Šance unplugged 2014. Můžete se tedy dle uvážení přihlásit jen do jedné ze soutěží, nebo do obou.

Časový harmonogram soutěže
11. 4. - 11. 5.: příjem přihlášek
18. 4. - 15. 5.: fanouškovské hlasování
21. 5.: finálový koncert

Postup přihlášení do soutěže
- předpokladem je uživatelská registrace na Muzikus.cz, vytvoření profilu kapely a vystavení mp3
- v hlavním menu po přihlášení do systému zvolte odkaz “soutěže kapel”
- z uložených mp3 nahrávek zvolte skladbu (zpívanou česky nebo slovensky), která se následně objeví v seznamu přihlášených kapel
- potvrďte kliknutím na “přihlásit/odhlásit”
- velice doporučujeme dát text písně do blogu na svém profilu (s autory textu a hudby), pomůže to jistě rozhodování poroty i fanoušků.

Princip výběru finalistů
Do finále postoupí 8 kapel s nejvyšším počtem bodů po součtu bodování fanoušků a poroty. V případě shody má právo veta porota.
- fanouškovské internetové hlasování probíhá od 18. do 15. 5., každý hlasující má k dispozici 10 bodů a každé kapele může přidělit max 3 body. Kapela s nejvyšším počtem fanouškovských hlasů získá 10 bodů, s druhým nejvyšším počtem 9 bodů atd.
- hlasování poroty: kapela s nejvyšším počtem hlasů od porotců získá 10 bodů, s druhým nejvyšším počtem 9 bodů atd.

Porota
Vladimír Švanda, šéfredaktor časopisu Muzikus
Jakub Nový, člen rady Svazu autorů a interpretů SAI
Petr Fořt, pořadatel festivalu Rock for People
Luboš Jeřábek, člen rady Svazu autorů a interpretů SAI
Josef Kašpar, pořadatel festivalu Přeštěnice Open Air
Daniel Andel, majitel nakladatelství Muzikus
Vít Kratochvíl, spolupořadatel Přeštěnice
Princip výběru vítěze
Porota na finálovém koncertě vybere hlasováním kapely, které budou na festivalech hrát. Můžou to být tři až osm kapel, přičemž rozdělení jednotlivých slotů kapelám záleží zcela na rozhodnutí poroty.

Partnery soutěže jsou Music City, Sai, Rock for people, Basinfirefest,
Černá Open Air Festival a Přeštěnice Open air Music fest.

Ještě na vysvětlenou k podmínkám soutěže:
Jakožto organizátoři jsme se rozhodli, že chceme, aby na Jamstage v těch několika málo slotech, které máme k dispozici pro soutěž Šance Muzikus, zpívaly kapely česky (nebo slovensky).
Jeden z důvodů je i to, že velká část tuzemských kapel delegovaných na tuto stage buď pořadateli festivalů, nebo z jiných kapelních soutěží, zpívala anglicky a to často neuměle, nesrozumitelně a o ničem.
Protože text písně a její sdělení považujeme za nedílnou součást skladby - a myslíme si, že v tom nejsme sami - chceme (nejen v angličtině méně zběhlým posluchačům) zprostředkovat i tento vjem a při výběru budeme na text a práci s mateřským jazykem hledět jako na významné kritérium.
Jistě jsme mohli diplomaticky napsat, že se může přihlásit kdokoli, ale postoupí jen č/s zpívající (nebo i diplomatičtěji neomezovat nic a mít to jako vnitřní pravidlo poroty - jako to často dělají námi zvolení zastupitelé). Připadalo nám však vhodnější na toto upozornit přímo.
Rozhodně se nejedná o cílenou diskriminaci - soutěží, kde takové omezení není, je spousta a mnozí vítězové si na našich stagích zahrají.>> novinky o soutěži
>> profil festivalu Rock for People
>> odpovědi na často kladené otázky
>> ročník 2010, ročník 2011, ročník 2012, ročník 2013, ročník 2014, ročník 2015, ročník 2016, ročník 2017
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.