Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
Šance Muzikus 2013
mp3 player

Get the Flash Player

soutěž kapel
Šance Muzikus 2013

Ve středu 5.6. od 17:00 probělo v pražském Music City Clubu ve Vysočanech finále soutěže Šance Muzikus 2013.
Porota rozdala osmi kapelám celkem 17 slotů na festivalech takto:
DAVID DRAGOUN BAND - Rock for People, Přeštěnice
BEK OFIS - Rockování
Bůhví - Přeštěnice a Sázavafest unplugged
Coolers - Basinfirefest, Rock for People, Přeštěnice a Rockování
GATE CRASHER - Basinfirefest, Rock for People, Přeštěnice
Koneckonců - pro nemoc se finále nezúčastnila
OFF AXIS - Basinfirefest
PANKIX - Basinfirefest
Sníh na schodišti. - Basinfirefest, Rock for People, Přeštěnice

Máte kapelu a chcete si zahrát na některém z největších českých hudebních festivalů? Máte šanci! Muzikus má pro vás opět jako každým rokem k dispozici několik slotů na festivalech Rockování (Skutečná liga, Muzikus a SAI Stage), Basinfirefest (Skutečná liga, Muzikus a SAI Stage), Přeštěnice (Muzikus a SAI Stage), Rock for People (Showcase Stage) a Sázavafest (Muzikus Unplugged Stage) Získají je minimálně tři kapely, které splní podmínky soutěže a budou vybrány porotou na finálovém koncertu.

Podmínkou pro účast v soutěži je autorská tvorba a vystavení jedné původní mp3 nahrávky, zpívané v českém nebo slovenském jazyce, která bude všem návštěvníkům portálu k dispozici k poslechu a volnému stažení.
Uzávěrka přihlášek je 17. května. Celkem osm kapel, které nejvíce zaujmou, pak bude pozváno k vystoupení na finálovém koncertu, který se uskuteční 5. června v pražském Music City klubu kde budou vybrány vítězné kapely. Kapely, které se zúčatní finále a nepostoupí na některý z festivalu, dostanou od Music City věcnou cenu. Všichni členové kapel na prvních deseti místech pak dostanou od Muzikusu půlroční předplatné e-Muzikusu

Pro účast na Muzikus Unplugged Stage na Sázavafestu, kde máme k dispozici celkem pět slotů, je podmínou akustické hraní, proto pro tuto scénu probíhá paralelní soutěž Šance unplugged - www.muzikus.cz/souteze-kapel/sance-muzikus-unplugged-2013/. Můžete se tedy dle uvážení přihlásit jen do jedné ze soutěží, nebo do obou.

Časový harmonogram soutěže
1. 5. - 17. 5.: příjem přihlášek
13. 5. - 22. 5.: fanouškovské hlasování
5. 6.: finálový koncert

Postup přihlášení do soutěže
- předpokladem je uživatelská registrace na Muzikus.cz, vytvoření profilu kapely a vystavení mp3
- v hlavním menu po přihlášení do systému zvolte odkaz “soutěže kapel”
- z uložených mp3 nahrávek zvolte skladbu (zpívanou česky nebo slovensky), která se následně objeví v seznamu přihlášených kapel
- potvrďte kliknutím na “přihlásit/odhlásit”
- velice doporučujeme dát text písně do blogu na svém profilu (s autory textu a hudby), pomůže to jistě rozhodování poroty i fanoušků.

Princip výběru finalistů
Do finále postoupí 8 kapel s nejvyšším počtem bodů po součtu bodování fanoušků a poroty. V případě shody má právo veta porota.
- fanouškovské internetové hlasování probíhá od 13. do 22. 5., každý hlasující má k dispozici 10 bodů a každé kapele může přidělit max 3 body. Kapela s nejvyšším počtem fanouškovských hlasů získá 10 bodů, s druhým nejvyšším počtem 9 bodů atd.
- hlasování poroty: kapela s nejvyšším počtem hlasů od porotců získá 10 bodů, s druhým nejvyšším počtem 9 bodů atd.

Porota
Vladimír Švanda, šéfredaktor časopisu Muzikus
Jakub Nový, člen rady Svazu autorů a interpretů SAI
Lenka Dusilová, skladatelka a zpěvačka
Luboš Jeřábek, člen rady Svazu autorů a interpretů SAI
Josef Kašpar, pořadatel festivalu Přeštěnice Open Air
Daniel Andel, majitel nakladatelství Muzikus
(porota bude v průběhu přihlašování ještě doplněna)

Princip výběru vítěze
Porota na finálovém koncertě vybere hlasováním kapely, které budou na festivalech hrát. Můžou to být tři až osm kapel, přičemž rozdělení jednotlivých slotů kapelám záleží zcela na rozhodnutí poroty.

Partnery soutěže jsou Music City, Sai, Rock for people, Sázavafest, Basinfirefest a Přeštěnice Open air Music fest.

Ještě na vysvětlenou k podmínkám soutěže:
Jakožto organizátoři jsme se rozhodli, že chceme, aby na Jamstage v těch několika málo slotech, které máme k dispozici pro soutěž Šance Muzikus, zpívaly kapely česky (nebo slovensky).
Jeden z důvodů je i to, že velká část tuzemských kapel delegovaných na tuto stage buď pořadateli festivalů, nebo z jichých kapelních soutěží, zpívala anglicky a to často neuměle, nesrozumitelně a o ničem.
Protože text písně a její sdělení považujeme za nedílnou součást skladby - a myslíme si, že v tom nejsme sami - chceme (nejen v angličtině méně zběhlým posluchačům) zprostředkovat i tento vjem a při výběru budeme na text a práci s mateřským jazykem hledět jako na významné kritérium.
Jistě jsme mohli diplomaticky napsat, že se může přihlásit kdokoli, ale postoupí jen č/s zpívající (nebo i diplomatičtěji neomezovat nic a mít to jako vnitřní pravidlo poroty - jako to často dělají námi zvolení zastupitelé). Připadalo nám však vhodnější na toto upozornit přímo.
Rozhodně se nejedná o cílenou diskriminaci - soutěží, kde takové omezení není, je spousta a mnozí vítězové si na našich stagích zahrají.>> novinky o soutěži
>> profil festivalu Rock for People
>> odpovědi na často kladené otázky
>> ročník 2010, ročník 2011, ročník 2012, ročník 2013, ročník 2014, ročník 2015, ročník 2016, ročník 2017
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.