Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
Šance Muzikus 2012
mp3 player

Get the Flash Player

přihlášení

1-50 (196)  na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 další posounout vpřed na konec

 

Fanouškovské hlasování bylo ukončeno

1-50 (196)  na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 další posounout vpřed na konec

 
 
soutěž kapel
Šance Muzikus 2012

Máte kapelu a chcete si zahrát na některém z největších českých hudebních festivalů? Máte šanci! Muzikus má pro vás k dispozici tři hrací časy (sloty) na scéně Talent/Jamstage na festivalu Rock for People, tři sloty na Jamstage na Sázavafestu a dva sloty na Open air Přeštěnice. Získají je minimálně tři kapely, které splní podmínky soutěže a budou vybrány porotou na finálovém koncertu.

Podmínkou pro účast v soutěži je autorská tvorba a vystavení jedné původní mp3 nahrávky, zpívané v českém nebo slovenském jazyce, která bude všem návštěvníkům portálu k dispozici k poslechu a volnému stažení.
Uzávěrka přihlášek je 18. května. Celkem osm kapel, které nejvíce zaujmou, pak bude pozváno k vystoupení na finálovém koncertu, který se uskuteční 5. června v pražském Music City klubu, kde budou vybrány vítězné kapely. Kapely, které se zúčatní finále a nepostoupí na RfP, Sázavafest nebo Přeštěnice, dostanou od Music City věcnou cenu. Všichni členové kapel na prvních deseti místech pak dostanou od Muzikusu půlroční předplatné e-Muzikusu

>> novinky o soutěži
>> profil festivalu Rock for People
>> odpovědi na často kladené otázky
>> ročník 2010, ročník 2011
Časový harmonogram soutěže
17. 4. - 18. 5.: příjem přihlášek
5.5. - 22. 5.: fanouškovské hlasování
5. 6.: finálový koncert

Postup přihlášení do soutěže
- předpokladem je uživatelská registrace na Muzikus.cz, vytvoření profilu kapely a vystavení mp3
- v hlavním menu po přihlášení do systému zvolte odkaz “soutěže kapel”
- z uložených mp3 nahrávek zvolte titulní skladbu (zpívanou česky nebo slovensky), která se následně objeví v seznamu přihlášených kapel
- potvrďte kliknutím na “přihlásit/odhlásit”
- velice doporučujeme dát text písně do blogu na svém profilu (s autory textu a hudby), pomůže to jistě rozhodování poroty i fanoušků.

Princip výběru finalistů
Do finále postoupí 8 kapel s nejvyšším počtem bodů po součtu bodování fanoušků a poroty. V případě shody má právo veta porota.
- fanouškovské internetové hlasování probíhá od 5. do 22. 5., každý hlasující má k dispozici 10 bodů a každé kapele může přidělit max 3 body. Kapela s nejvyšším počtem fanouškovských hlasů získá 10 bodů, s druhým nejvyšším počtem 9 bodů atd.
- hlasování poroty: kapela s nejvyšším počtem hlasů od porotců získá 10 bodů, s druhým nejvyšším počtem 9 bodů atd.

Porota
Vladimír Švanda, šéfredaktor časopisu Muzikus
Zlatina Jeřábková, šéfredaktorka bulharského vydání časopisu Muzikus
Jakub Nový, člen rady Svazu autorů a interpretů SAI
Šárka Vávrová, marketingová ředitelka Music City
Luboš Jeřábek, člen rady Svazu autorů a interpretů SAI
Josef Kašpar, pořadatel festivalu Přeštěnice Open Air
Ondřej Kopička, manažer doprovodných aktivit festivalu Rock for People
Daniel Andel, majitel nakladatelství Muzikus
Peter Sládeček, project manager play.cz

Princip výběru vítěze
Porota na finálovém koncertě vybere hlasováním kapely, které budou na festivalech hrát. Můžou to být tři až osm kapel (k dispozici je osm slotů), přičemž rozdělení jednotlivých slotů kapelám záleží zcela na rozhodnutí poroty.

Partnery soutěže jsou Music City, Sai, Rock for people, Sázavafest a Přeštěnice Open air Music fest

Ještě na vysvětlenou k podmínkám soutěže:
Jakožto organizátoři jsme se rozhodli, že chceme, aby na Jamstage v těch několika málo slotech, které máme k dispozici pro soutěž Šance Muzikus, zpívaly kapely česky (nebo slovensky).
Jeden z důvodů je i to, že velká část tuzemských kapel delegovaných na tuto stage buď pořadateli festivalů, nebo z jichých kapelních soutěží, zpívala anglicky a to často neuměle, nesrozumitelně a o ničem.
Protože text písně a její sdělení považujeme za nedílnou součást skladby - a myslíme si, že v tom nejsme sami - chceme (nejen v angličtině méně zběhlým posluchačům) zprostředkovat i tento vjem a při výběru budeme na text a práci s mateřským jazykem hledět jako na významné kritérium.
Jistě jsme mohli diplomaticky napsat, že se může přihlásit kdokoli, ale postoupí jen č/s zpívající (nebo i diplomatičtěji neomezovat nic a mít to jako vnitřní pravidlo poroty - jako to často dělají námi zvolení zastupitelé). Připadalo nám však vhodnější na toto upozornit přímo.
Rozhodně se nejedná o cílenou diskriminaci - soutěží, kde takové omezení není, je spousta a mnozí vítězové si na našich stagích zahrají.

>> ročník 2010, ročník 2011, ročník 2012, ročník 2013, ročník 2014, ročník 2015, ročník 2016, ročník 2017 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.