Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
Kalendář
song dne
3.9.2015 Ryze ženské kapely nejsou sice už dnes žádnou vzácností, ale přece jen by byly odhadem k počtu pouze mužských sestav stále v menšině. Když se zaposlouchám do nového singlu The Big Moon, londýnské dívčí čtveřice, o genderové otázce moc přemýšlet nemusím. Popová kytarová vyhrávka hned na začátku už mě má.
1.9.2015 Johnny Cash a Charles Bukowski měli dítě. K prvním narozeninám mu darovali klávesy z výprodeje, k těm druhým krabičku cigaret. Třetí narozeniny už slavil chlapec sám, když jej zapomněli pod kulečníkovým stolem v kasinu uprostřed Las Vegas.
1.9.2015 Začíná škola, pro některé nová rodičovská zkušenost, pro jiné ještě stále povinnost nebo alespoň závazek, proč si to však nezpříjemnit poetickou písničkou? Jedna z těch oblíbených v repertoáru již neexistujících White Stripes poskytuje dnešku ten nejlepší soundtrack (i když u nás se většinou uniformy nenosí).
31.8.2015 Progresivní metalisté Baroness koketující s post-rockem, stonerem, psychedelií i popovými melodiemi ohlašují nové album Purple, které vyjde 18. prosince. Za produkcí stojí Dave Fridmann (např. The Flaming Lips) a Chlorine & Wine je výstavním kouskem chystané kolekce představující zároveň i vizuál alba.  
24.8.2015 Jason Isbell hraje tradiční jižanský folk a za sebou má taky poněkud tradiční životní příběh hudebníka. Na začátku tisíciletí prožíval úspěšné chvíle s rockovou kapelou Drive-By Truckers, s nimiž nahrál 3 oceňované desky, jenže zároveň si vypěstoval závislost na alkoholu.
23.8.2015 Pojďte pane, budeme si zase hrát s Dva. Počítačová aplikace Československo 38-89: Atentát, která kombinuje prvky interaktivního komiksu a počítačových her konečně vyšla.
20.8.2015 Schwarzprior máme rádi. Najdete u nás profilový článek Czech-it, galerii, všechny možné jejich aktivity. Máme rádi Ostravu. A tenhle nový remix, jimž se připomíná jejich debut. Stará láska rezaví zajímavě.
17.8.2015 Cheveyo, něco jako duchovní valečník v řeči indiánů. Jméno, které pokradmu začíná rezonovat, souřadnice sever, Život v lesích, Pavilon M2. Kytary zde sice mají pré, ale kromě lesního rohu posluchače ovanou ještě tibetské mísy, zvony a jiné šamanské, blíže nespecifikované nástroje.
16.8.2015 Dnes večer poctí brněnskou Flédu svou návštěvou temný bard Mark Lanegan. Ten se vrací do České republiky po roce a půl (loni v únoru vystupoval v pražském Lucerna Music Baru). Veze s sebou svůj loňský počin Phantom Radio, jeho repertoár však čítá ještě dalších osm studiových desek.
15.8.2015 Dnes prochází Prahou barevný průvod Prague Pride - karnevalové ztělesnění boje proti diskriminaci nejen lidí s odlišnou sexuální orientací podpoří spříznění hudebníci. Skladeb s tematikou lásky ke stejnému pohlaví vzniklo už nespočet, tak si dnes připomeňme třeba slavný hit od Blur Boys and Girls.

1-10 (1086) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.