Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
Kalendář
song dne
9.2.2015 U básní jsme loni skončili a u básní zase začneme. Sítě zaujmou už jen poetickým pojmenováním v neúprosném digitálním světě, jemuž nabízí předivo dřevité, atmosferické a povznášející, nejednoznačně expresivní.
5.2.2015 Tomáš Bláha se u jednoho doporučení nezastavil, což u někdejšího přispěvatele hudebním plátkům není zvlášť překvapivé. Režisér jemně adaptovaného, přitom syrového popisu Separova obrození nemohl vybrat lépe.
3.2.2015 Náš výběr nejzajímavějších videoklipů loňska pokračuje tipem od Tomáše Bláhy, režiséra Separova snímku ke skladbě Viem. Má lásko, postmoderno. Banální příběh o dvou zamilovaných a do toho (skutečné/vymyšlené?) fanouškovské komentáře ze Soundcloudu...
2.2.2015 Dnes trochu přimhouříme oko nad pravidly naší videoklipové hry. Zařazujeme krátký snímek, který námi oslovený Petr Jedinák, režisér Kittchenova klipu Pod Prahou, pro sebe objevil právě loni, ačkoli video vzniklo už v roce 2011.
30.1.2015 Barvy, světla, stíny a těla, detailní záběry. Tak vypadá obrazový doprovod ke skladbě Take Me projektu Sisyphus, kolaborace Sufjana Stevense se Son Luxem a Serengetim. Jejich eponymní debutové album doporučujeme v našem bilancování za rok 2014.
29.1.2015 Paola Nutiniho nám doporučil Ondřej Novák, režisér klipu Schwarzprior. Syrovost typická pro Železem rty je je i ve skladbě Iron Sky zcela zásadní. A Nutini získal ještě jeden pomyslný bod, za nejpoutavější videoklip loňska ho označil taky Štepán FOK Vodrážka.
28.1.2015 Po zhlédnutí klipu ke skladbě Vymazán můžete jeho režiséra Jiřího Šiftaře vnímat jako zadumance, ovšem nebude to s ním asi tak vážné, vezmeme-li v úvahu, co vybral jako nejzajímavější videoklip loňského roku.
27.1.2015 Je takové povědomí, že klip je spíš bezduchým doprovodem k hudbě a točí se zejména tak, že se snímají kytaristovy tenisky nebo zpěvaččiny vlající lokny. A dost často se zapomíná na to, že když to někdo umí, klip může být naopak zcela samostatným médiem, který v propojení se skladbou může přidávat významy a zmnožovat interpretace.
24.1.2015 Norská šestice Team Me natočila video k nové skladbě Kick & Curse, která se nachází na námi očekávané desce Blind As Night. Na klip k písni Blind As Night se v našich končinách bohužel nepodíváme, tak alespoň třetí video v pořadí zve na album, jež vychází právě koncem tohoto víkendu.
22.1.2015 Francouzský skladatel a experimentátor Yann Tiersen se po třech letech vrací do Prahy. Přiveze s sebou nové album ∞ (Infinity) a také archivní nahrávky Martina Zeichneteho Kosmischer Laufer, které měly být doprovodnou hudbou k olympijskému programu bývalé NDR.

111-120 (1086) 

na začátek posounout vzad předešlé 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.