Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
Kalendář
song dne
26.2.2014 Colours of Ostrava se zaplavují Islandem. Sigur Rós loni natrhli kus tkaniny, aby se letos s hudbou ze země gejzírů mohl roztrhnout celý pytel. Jako první se vysypal klavírní mág a vizionář Ólafur Arnalds, nyní jej následuje písničkářská křehotinka Emiliana Torrini.
24.2.2014 I v době, kdy Ukrajina stojí před velkým milníkem své novodobé historie a kdy mnoho osobností z řad hudebníků a spisovatelů vyměnilo své nástroje a počítače za Majdan, přichází z tamní kulturní scény nové umělecké závany a přísliby.
22.2.2014 Zajímá vás ještě současná tvorba Johna Fruscianteho? Od své nahrávky The Empyrean se většině svých posluchačů vcelku odcizil, s deskou PBX Funicular Integlio Zone či épéčky Outsides a Letur-Lefr se dokonce v mém okolí vyrojily spekulace, že musí být znovu na drogách.
21.2.2014 Vítěz britské soutěže X-Factor (tedy, abychom byli přesní, jeden z 10 vítězů tohoto pořadu) James Arthur se už 2. března představí v Praze. Pětadvacetiletý zpěvák má za sebou kromě titulu 9. vítěze X-Factoru také eponymní debut.
20.2.2014 Letí to, před dvěma lety jsem tu k výročí 45. narozenin Kurta Cobaina dával Drain You. Dneska je to 47 a za pár měsíců to bude taky 20 let od jeho smrti. A já dnes zabrouzdám do rarit, akustický demáč jedné z pozdějších Cobainových nahrávek.
19.2.2014 Je to oficiální, legendární Patti Smith opravdu po pěti letech přijede do Česka. Na Trutnov. Tedy vlastně Trutnoff. A zahraje snad i Dancing Barefoot, ta z jejích koncertních setlistů takřka nevypadává.
17.2.2014 Ceny Apollo jsou již zdárně za námi, ty ještě o kus alternativnější, tedy ceny Vinyla, nás čekají za týden. Houpací koně, IQ+1, Kittchen a Vložte kočku zabojují v hlavní kategorii o desku roku, my se však v dnešním OSS zaměříme na mladší krev, tedy na nominované v rámci Objevu roku.
15.2.2014 Dvě nejzásadnější desky pop-punkových velikánů Green Day slaví letos výročí. Průlomová nahrávka Dookie dvacítku, překvapivý návrat na vrchol v podobě American Idiot zase dekádu. Pojďme si druhou jmenovanou připomenout singlem Jesus of Suburbia.
14.2.2014 Je libo trochu hip hopu? Z mladého Kendricka Lamara se během posledního roku a půl stala obrovská hvězda nejen v rámci svého žánru. A to zaslouženě, dle mého jeden z největších talentů dnešní doby.
13.2.2014 I See Darkness písničkáře Bonnieho 'Prince' Billyho je pro mě tzv. zimní deskou, poslouchám ji takřka výhradně v chladných dnech, nejlépe při nočním putováním zasněženými maloměstskými uličkami.

341-350 (1086) 

na začátek posounout vzad předešlé 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.