Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
Kalendář
song dne
22.9.2014 George Ezra nepatří k těm britským objevům, které nejsou jen vyhajpované prázdné nádoby. Jeho debutové album Wanted On Voyage už přesvědčilo o tom, že inspiraci americkou folkařskou tradicí od Lead Bellyho a Woodyho Guthrieho až po Boba Dylana neviděl proletět kolem jen tak z rychlíku.
19.9.2014 Mistr loop pedalu Ed Sheeran se konečně představí i v Praze. Jakkoli by se mohlo zdát, že je to jen další popová hvězda, která míří hluboko do srdce náctiletých holek, není to tak docela pravda.
18.9.2014 V pondělí 22. září se vyklube na světlo druhá deska This Is All Yours britských Alt-J, na kterou už teď můžeme číst recenze. Než vyřkneme jakékoliv soudy, měli bychom si Alt-J připomenout takové, jaké jsme je poznali v době vydání jejich debutu. Let’s tessellate.
17.9.2014 Crystal Fighters potkala minulý týden velmi nešťastná událost, když zemřel jejich bubeník Andrea Marongiu. Dnešním songem dne jim tedy věnujeme tichou vzpomínku v podobě písně You & I, kterou si ještě v plné sestavě zahráli akusticky v zahradě brightonského klubu Warren.
15.9.2014 Punkový text, melodický podkres jako z 80s popu a kalifornský sound s krystalickým hlasem Jonnyho Pierce. To je b track ze singlu Magic Mountain, skladby, která ukázala The Drums, nyní pouze duo, v novém světle a hlavně za se „na světle“.
14.9.2014 Naposledy se vrátím k letošnímu Creepy Teepee, které s nálepkou „hipsterské a elitářské“ ztrácí v popisu to nejdůležitější: hudbu. Když jsme o tom festivalu kdykoliv diskutovali, existoval vůči němu výraznější předsudek, než vůči kterémukoliv klubu, co znám.
12.9.2014 Piča z Hoven. A ještě jednou: Piča z Hoven. Slovenská hymna zpívaná česky. Nestačí? Dobrá písnička. Atmosféričtější než Kde domov můj. Máme ji prostě radši, říkají Piča z Hoven. Lepší rytmus, bojovnická, my Češi se rozplýváme. I ty Škroupe!
10.9.2014 Tahle texaská skupina má už jednadvacet let! A umí hrát stále tak výborně, že nikdy nevím, ke kterému albu se vrátit tentokrát. V show Davida Lettermana u Spoon nenajdete jedinou chybu, jen se necháte unášet na singlu z osmého They Want My Soul.
8.9.2014 Klanová politika TDE si vyžádala svou princeznu, svou křehčí odvrácenou stranu měsíce, kterou by stálo za to opečovávat. V případě sZa, třiadvacetileté snědé krásky Solany Rowe, je karta stále nejisté hodnoty, avšak zaručené nutnosti stát v pozoru.
7.9.2014 Autechre patří mezi ty umělce, kteří si do štítu vytepali experiment, a u nichž posluchač netuší, zda-li to zas jednou myslí doopravdy, nebo je to jen raz dva tři zkouška mikrofonů. Za týden odstartuje Sacrum Profanum, festival, na němž britská dvojice vystoupí živě poprvé od roku 2011.

201-210 (1086) 

na začátek posounout vzad předešlé 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.