Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
Kalendář
song dne
24.1.2014 Mezi Británií a Srí Lankou díky princezně jak z ghetta stále proudí silná žíla. Tepe pořád stejně, přesto někteří pro konec roku zapomněli. Matangi, její nejnovější zářez, je silná deska, opět experimentální, pod níž je vždy vytříbeně, jemně poutavá melodie.
23.1.2014 Loňský rok patřil ženskému rapu. Jedna z nejostřejších, Angel Haze, si vydala debut s bulváru hodnou reklamou. Dirty Gold údajně mladá Američanka dokončila při skonu léta, label jí ale ustanovil dle všeho pozdní datum vydání.
22.1.2014 Jak by asi dnes zněli Pink Floyd? Kamarádili by se s The Doors? Nicolas Jaar patří mezi nejzajímavější vycházející tvůrce elektronické hudby, čemuž se nyní snaží čelit novým projektem Darkside, kde vystupuje spolu s kytaristou Davem Harringtonem.
20.1.2014 Obraznost pojmenování pražských Vložte Kočku je do očí bijící. Ještě lepší na tom je, že i obsah je bláznivý a energický, jako u nás dlouho nic předtím. Jasně, největšímu slovenskému městu asi vyskočí Panáčik, ale tady to potěší i nástrojové staromilce. Vložte kočku.
18.1.2014 Modest Mouse v Songu dne poprvé. Není divu, v České republice popularita této kapely nedosahuje zrovna nebeských výšin. A když už, tak si lidé vzpomenou na jejich poslední dvě desky z let 2007 a 2004. Tedy poté, co se zvukem jaksi přiblížili mainstreamu.
17.1.2014 Mark Kozelek aka Sun Kil Moon chystá na letošní únor novou desku s názvem Benji. Zavzpomínejme však i na jeho starší tvorbu, píseň Have You Forgotten je ještě z dob, kdy vystupoval s dnes již kultovní formací Red House Painters. Pěkný poslech.
16.1.2014 Festival Banát je českým fesťákem v Rumunsku. A začíná se z něj stávat fenomén, na který bude nejspíš složité se v budoucích letech kvůli omezené kapacitě vůbec dostat. Je těžké si totiž tamější okolí nezamilovat.
15.1.2014 Poslední deska amerických The Shins je takovou kolekcí dobrých, ale nikterak výjimečných písniček. I tak tam člověk alespoň pár tref do černého najde, a to někdy i stačí. Tou první je singl Simple Song, tou druhou závěrečná Port of Morrow.
13.1.2014 Minulý rok přinesl na českou scénu zase několik zajímavých objevů. a ty nejsilnější se dají označit kupříkladu olomoučtí Nylon Jail. Druhým velkým jménem je rakovnická formace Manon Meurt, ta se proslavila především svým vystoupením před legendárními My Bloody Valentine.
12.1.2014 Brzy se v kině objeví nový film amerického režiséra Wese Andersona Grandhotel Budapešť. A co má společného tento filmař s americkým, dnes již zesnulým písničkářem Elliottem Smithem?

361-370 (1086) 

na začátek posounout vzad předešlé 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.