Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
Kalendář
song dne
15.1.2015 Kolem androgynního ženského alter ega Alejandra Ghersiho je poslední dobou rušno, osobně přiložil ruku k dílu FKA twigs anebo Kanye Westa. Vybranou společnost před pár dny doplnila další eklektická vizionářka z Islandu.
13.1.2015 Kdo je ta dvanáctiletá dívenka, vytvářející souhru s hitem australské zpěvačky Sia? Té, která ráda skrývá svou tvář, a jejíž alterego představuje éterická Maddie Ziegler?
11.1.2015 Bilanční žebříčky jakoby se staly soutěží, když některé směrodatné servery už v prosinci píší tečku (Pitchfork) a jiní ještě dřív (NME). A tak všem – labelu, fanouškům, ale i anketám – vytřela R&B legenda zrak týden před Vánoci.
8.1.2015 Deaths prošli složitějším vývojem – s několika různými jmény se propletli od vášnivého metalu k teskným syntetizátorům a geograficky postupují přes Česko od východu pomalu stále víc na západ. Dnes je Igor Bruso (a kteří další?) v Berlíně, skládá s rozvahou a občas se k nám i vrátí.
7.1.2015 Každý rok je potřeba hymna, a letos se jí bezkonkurenčně stala Two Weeks od FKA twigs.
5.1.2015 Dnešní výběr TOP SONGU je trochu specifický, poslední deska Drive-By Truckers s názvem English Oceans mne zrovna úplně neuchvátila, přesto se tam ale našla písnička, kterou (s dalšími dvěma, které jsem do této výroční rubriky vybral) považuji za vrchol loňského roku.
4.1.2015 Carissa, úvodní skladba opěvovaného Benjiho. Taky nejlepší z celé desky. Příjemná monotónní melodie a do toho text balancující na hranici melancholie, hrůzy, bizarnosti...
3.1.2015 Mám rád lidi, kteří sypou jednu písničku za druhou. Takový je i Alex G(iannascoli). Na internetu toho má snad stovky, já slyšel jen zlomek (tedy jednu desku), přesto mi to stačilo k tomu, abych na ní našel svůj nejoblíbenější song roku 2014.
2.1.2015 Stefan Wesołowski navazuje na silnou vlnu neoklasické hudby, která koketuje s elektronikou. Soundtrack pro bloudění v barevném labyrintu gdaňského přístavu, neoklasická vlna od našich severních sousedů.
1.1.2015 Dlouho jsem váhal, zdali do mého velmi úzkého výběru tří nejlepších písní roku 2014 tuto skladbu zařadit. Přeci jen, z objektivního úhlu pohledu jsem za posledních dvanáct měsíců bezpochyby slyšel mnohem více lepších songů. Nostalgie je však zákeřná věc a já nemohu jinak.

121-130 (1086) 

na začátek posounout vzad předešlé 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.