Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
Kalendář
song dne
8.10.2014 Je tomu týden, co vyšlo debutové album For You Katrina, což je stále tajuplný projekt, jehož krás odhalíme doufejme již brzy. Chystáme totiž Czech It a poslední dny je to pořád plamenná výtka:
6.10.2014 Když média selžou, nastupuje blogosféra. Pražští Lightning Glove jsou elektrizujícím hmoždířem, který semele nejednoho posluchače, vyláme zuby kritikovy. S debutovým Radical Zoo, vyslaným na začátku července, patří k nadějím tuzemské produkce (Manon Meurt, Kalle, Deaths).
4.10.2014 Fanouškovská videa jsou někdy fajn. Jedno z nejzvláštnějších, na které jsem kdy narazil, patří úchvatné skladbě Edit the Sad Parts od Modest Mouse. V hlavních rolích Golden Gate Bridge a lidé, kteří se z něj rozhodli skočit.
3.10.2014 Poslední týdny jsem strávil posloucháním desek, jejichž vydání mi v průběhu roku nějak uniklo. Jedním z mých objevů je Mac DeMarco, který v dubnu vydal velmi silnou druhotinu Salad Days. Chamber of Reflection je jedna z nejsilnějších skladeb celé desky.
2.10.2014 Omar Rodriguez Lopez a Cedric Bixler-Zavala jsou zpět. Říkají si Antemasque a v léte vydali svůj eponymní debut. Silná deska, která dává vzpomenout na kultovní At the Drive-In. Ne sice natolik silná, aby vyvolala nějakou internetovou bouři, nicméně by neměla zůstat opomenuta.
1.10.2014 Burn Your Fire for No Witness. Tak se jmenuje letošní deska americké písničkářky Angel Olsen. Album roku? Pro někoho určitě. Pro mne určitě jeden z nejlepších počinů tohoto roku. Písničkářství ve své nejlepší podobě.
29.9.2014 Weezer. Formace, jejíž první dvě desky jsou mnohými považovány za to nejlepší, co vzešlo z devadesátých let. Dále ten příběh asi znáte, přišlo nové tisíciletí a kapela na své dva kvalitní počiny jaksi nedokázala navázat. Cleopatra vás snad ale přesvědčí, že Weezer jsou zpět.
28.9.2014 Mark Lanegan poodhaluje své nové album Phantom Radio další zveřejněnou skladbou. Harvest Home v sobě mísí vlivy americké kytarové scény, psychedelie i post punku Echo and The Bunnymen, což je jedna z legend, kterou sám Lanegan zmiňuje jako inspirační zdroj chystané nahrávky.
25.9.2014 Nejmelodičtější ze všech popových desek tohoto roku, to je dozajista Breakfast britských Teleman. Celkem snadno se dal odhadnout jejich další singl, dramatická krása o problémech srdce, kterou pojmenovali Mainline.
24.9.2014 Paul Simon znovu oprášil klasiku Here Comes The Sun v talk show Conana O'Briena a my dnes volíme živé provedení této skladby z doby o něco dřívější. Možná, že zazní i na společném koncertě Paula Simona a Stinga, který se uskuteční na jaře v Praze.

191-200 (1086) 

na začátek posounout vzad předešlé 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.