Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
Kalendář
song dne
22.10.2014 Jestliže v devadesátých letech platili Warp Records za experimentátory s elektronickou hudbou, v současnosti spíš experimentují sami se sebou. V Polsku nedávno rozkrojili dort k pětadvaceti letům a byl to dort sytý pro neskonalé dovádění.
20.10.2014 Introvertní diskotéka pro milovníky severských krajů, spojnice mezi islandskou komorní symfonií a elektronikou z Faerských ostrovů. To je projekt Kiasmos, nejnovější potěšení skladatele Ólafura Arnaldse a synth-popového producenta Januse Rasmussena.
19.10.2014 Nedávno jsem se z rozmaru probíral kapelami, na něž jsem už přinejmenším skoro zapomněl, avšak které před mnoha lety, někde na přelomu základní školy a gymplu, formovaly můj hudební vkus. A narazil jsem na Art Brut.
17.10.2014 Klasická hudba a pulsující elektronika si notují. Ví to na Islandu a ví to také u našich severních sousedů. Stefan Wesołowski, představitel gdaňské neoklasické školy, toho budiž příkladem.
15.10.2014 Ševelení mezi bděním a snem, nerušená levitace uprostřed hustých lesů a ještě hustších mlh, v noční krajině hudebního tichošlápka, étericky šeptajícího, všepohlcujícího. Vítejte v hájemství Grouper, křehkých pavučinách rusalky Liz Harris.
13.10.2014 Jazz má na britských ostrovech pré. Mladí s úctou k jazzovým tradicím hledají nové způsoby jeho exprese; někteří se pouští do abstraktních elektronických vizí, někteří se drží minimalistických zvyklostí, jiní se snaží o fúzi obého. Třeba jako GoGo Penguin.
12.10.2014 It’s too hard to begin, when you know it will end. Pravděpodobně nejmelancholičtější píseň z novinkové desky Encyclopedia představuje americkou dvojici The Drums v úplně novém světle. Vzdušný psychedelický ráz vokálů Johnnyho Pierce však zůstává, stejně tak jednoduché texty skrývající myšlenku přesahující univerzum.
11.10.2014 Vizionář, který poslední dobou překvapuje spíš marketingově. Zastihnout Thoma Yorkea bylo dle zpráv opravdu snadné. Thom Yorke odehrál tajný dj set. Another surprise dj set. Chystáme album. Jsme ve studiu. A pak přišla nečekaná sólovka, která je vlastně především nudná.
10.10.2014 Je ve Španělsku teplo? Víme jistě, že se tam koncertuje. Zbylé napoví OTK a Lyssa, skupiny sdružující se pod vlajkou Silver Rocket Records. Pánové jsou právě na turné a píší si deník. Hovada on the beach jsou samozřejmě výbornou náhradou za právě završený deník DVA z USA.
9.10.2014 V dobách, kdy se českému posluchači o hipsterech ani nezdálo, v Anglii natáčel Noel Fielding a Jullian Barratt atypickou britskou komedii The Mighty Boosh.

181-190 (1086) 

na začátek posounout vzad předešlé 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.