Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Visací zámek: Klasika

30.11.2010 | Autor: Petr KorálEMI (48:25)
Visací zámek s realizací nového alba nijak nepospíchal (od vydání desky Punk! uteklo už pět roků), což se na jeho výsledku projevilo veskrze pozitivně. Ač Klasika obsahuje celých 17 skladeb, jen minimum z nich lze označit jako zbytečnou vatu, bez níž by se deska klidně obešla.
Deska, z níž po většinu hrací doby mocně tryská energie a takřka mladická vitalita, srší svěžími melodickými nápady a je přitom lhostejné, zda se Zámci zrovna ubírají třeba ramones-punkovou, anebo úplně jinou rock’n’rollovou cestou. Neméně podstatná je také tradiční přítomnost nadhledu, sarkasmu i čiré provokace (Prezident, jehož text zjevně odkazuje k současné hlavě českého státu a leckoho zaskočí refrénem „A jó, a jó, prezident je buzna!“). Celková myšlenková úroveň textů – pocházejících jako obvykle převážně z hlavy zpěváka Honzy Hauberta – však není zcela vyrovnaná. Vedle „obyčejné legrace“ stojí i věci s daleko hlubším rozměrem (například reflexe vlastního stárnutí nazvaná příznačně Padesát), ale občas také veršovánky, kde jejich autoři lopotně bojují s absolutní banalitou (Čau bejby, Hodně je aut, Shopping Revolution Reggae).
Michal Malátný, zpěvák Chinaski, nedávno v jednom rozhovoru prohlásil, že stárnoucí punkeři mu přijdou směšní a jako příklad uváděl Visací zámek. Já si to rozhodně nemyslím a poslech nového alba této nezničitelné pětice mě v tom jedině utvrzuje.

Zlatý hřeb: Padesát, RokenRolník
Zní to jako: typicky zámkovský punk’n’roll na prahu padesátky


Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Visaci-zamek-Klasika~30~listopad~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.