Muzikus.cz homepage

Vanessa - Antidotum

10.4.2014 | Autor: Lukáš NevolaX Production (49:35)
Vzpomínka na dobu, kdy ve vrcholné formě úřadovaly kapely typu KMFDM, Die Krupps, Front 242, Oomph!, ze zámořského soudku například Ministry... Jenže je tu rozdíl, nebo řekněme bonusová hodnota: Vanessa dokáže povědomé šablony uchopit nejenom po svém, funguje navíc jako čerstvá, stále vitální, moderně aktuální záležitost.

Silné písničky jako základ, přesvědčivě temná elektronika, průrazné kytary, ponurá atmosféra se řine jako nákaza do všech stran... Dekadence, cynismus, nihilismus, morbidita - říkejte si tomu, jak chcete. Nepřehlédněte ale prosím zároveň velkou porci nadsázky, s níž kapela ventiluje vnitřní napětí soustavně stupňované životem uprostřed našeho civilizačního soukolí. A jistě nechybí ani kousek cíleně promyšlené provokace, dráždění společenských morálně-etických norem...

A jelikož je všechno relativní, téměř každé slovo z předchozích řádků lze chápat v pomyslných uvozovkách i bez nich. Tak či tak je Antidotum stylová, kompaktně dotažená jízda plná zábavy a svébytné elegance.

Zlatý hřeb: Dobře organizovaná tlupa
Zní to jako: dráždivé písničkářství na živné půdě EBM

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Vanessa-Antidotum~10~duben~2014/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.