Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Tortharry: Beneath

3.2.2011 | Autor: Petr KorálMetalgate (34:32)
Tortharry jsou téměř celou svoji už dvacet let trvající kariéru věrni death metalu. Jen v úplných začátcích hráli spíše thrash, s nímž pak znovu koketovali i v období pozoruhodného, lehce experimentálního alba White (2003) – ale jinak je na ně takříkajíc spolehnutí. Ani sedmá řadová deska Beneath není výjimkou.
CD je nasycené klasickým rychlým death metalem doslova skrznaskrz. Zároveň však death metalem většinou hodně technického ražení, což je nutno jednoznačně kvitovat. Aniž by Tortharry uvízli ve slepé uličce přehnané a samoúčelné komplikovanosti, předvádějí chvílemi takové instrumentální kousky, že kytaristům se při nahrávání musely v tom fofru prsty rozžhavit do běla...
Jinak řečeno, na své si při poslechu novinky těchto Východočechů přijde jak vyznavač extrémního metalu, tak – aspoň občas – fajnšmekr, který potřebuje k životnímu štěstí muziku, v níž se opravdu něco děje. A k tomu přičtěte jako vždy za pozornost stojící, k zamyšlení nutící texty. Dobrá práce.

Zlatý hřeb: Entrenched, Behind The Curtain
Zní to jako: jakostní death metal

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Tortharry-Beneath~03~unor~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.