Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

StreetMachine: Ber nebo nech bejt

2.10.2011 | Autor: Petr KorálCecek Records (49:48)
Pardubičtí StreetMachine (někdy psáni též s mezerou, tedy Street Machine) vydali první album už před deseti lety. Novinka je v jejich řadové diskografii pátá v pořadí a dosud patrně nejlepší.
Muzika SM se postupně vyvíjela a stále vyvíjí. Dnes se nachází někde na neostrém rozhraní mezi thrash metalem a hardcorem. Ale tím rozhodně není myšlen módní metalcore, aby nedošlo k omylu! Pánové vycházejí spíš z hudebního modelu typického pro 90. léta (Sepultura, Pantera apod.), aniž by přitom zněli jakkoliv archaicky. Zatímco část skladeb je zatraceně svižná (tedy, dalo by zjednodušeně říci, metalovější), jiné jsou pojaty spíše v houpavějším, rytmičtějším a ehm, hardcorovějším, duchu.
Ale ať už tak či onak, Ber nebo nech bejt je téměř za všech okolností NÁŘEZ jako prase – a nemusí nutně jít o vpravdě nehorázný výplach, jaký ztělesňuje píseň Udělám si z domu šibenici s hostujícím Milošem Dodo Doležalem. Vražedné riffy, hutnost, energetický tlak, nesmlouvavost, vztek a koncentrovaná nasranost (stran textové náplně nevyjímaje), to jsou StreetMachine vzor 2011. Znamenitá práce, pánové, moje poklona!

Zlatý hřeb: Udělám si z domu šibenici
Zní to jako: nekompromisní HC metal


Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/StreetMachine-Ber-nebo-nech-bejt~02~rijen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.