Muzikus.cz homepage

Sousedi - Purpura Echo

14.10.2013 | Autor: Lukáš NevolaPolí5 (56:23)
V základech tohoto projektu leží téměř nerudovská zápletka. To se tak v jednom „tichém domě“ potkávali na chodbě pánové Karel Žďárský a Martin Peřina a zjistili, že jejich životy shodně naplňuje hudba - navíc způsobem navzájem pocitově souznícím... První patří k uznávaným alternativcům B4, druhý je členem hravě popových Akline a nedávno pod přezdívkou Spacosh zabodoval i na tvrdší scéně s projektem Between the Planets. V rámci sousedské spolupráce ale dávají průchod poloze spíše komorní, navenek snad nenápadné, ale velmi poetické a obrazotvorné.

Základ obstarají kytary (převážně akustické) a violoncello, trojici skladeb letmo „kolorují“ vokály Doroty Barové a několik dalších recitované úryvky veršů Ladislava Puršla. Celistvý dojem dotváří vizuálně jednoduchý, ale pěkně vyvedený obal, jenž dobře přilne k civilně neokázalé, a přitom oduševnělé hudbě s prvky folku, alternativy, soudobé vážné hudby a ambientu. A pozor, určitě nemůže být řeč o nějakých akademických etudách - navzdory specifickému nastavení a spíše „okrajovému“ charakteru je to dotažená, plnohodnotná hudba, jež posluchače postupně vtahuje do svých vnitřních světů a můžete s ní strávit spoustu dobře investovaného času.

Zlatý hřeb: Cathedral Cosmos
Zní to jako: ambientně folk/alternativní písničkářství

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Sousedi-Purpura-Echo~14~rijen~2013/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.