Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Škwor: Drsnej kraj

14.5.2011 | Autor: Petr KorálSupraphon (44:45 + DVD)
Nic zásadně nového. Takto lze jednou stručnou větou charakterizovat v pořadí už šesté řadové album pražského Škworu. Ale to není automaticky myšleno jako odsudek. Prostě tu máme další porci melodických, přiměřeně tvrdých písniček, v různé míře prošpikovaných samply. Už dávno v nich není ani na zdejší poměry de facto nic progresivního, nicméně poprockový model, který Škwor zosobňuje, zároveň nikterak neuráží a vlastně je dotažen k jisté dokonalosti a přesvědčivosti, které lze jen obtížně něco závažnějšího vytknout – tedy až na občasné hospodsky povrchní „sociálně-politické“ výkřiky v textech.
Avšak nemělo by to vyznít tak, že Škwor dělá pořád to samé a nelze u něj registrovat žádný hudební vývoj. Postupně obrušuje svoje dřívější nu-metalové hrany (o téměř thrashových začátcích ještě pod původním jménem Skwar ani nemluvě) a na posledních deskách zní jemněji, kultivovaněji a popověji – i to je přece vývoj... Svoji náklonnost k osmdesátkové pop music ostatně i tady deklaruje další coververzí, když po Tears For Fears a Janu Cézarovi (ugh!) tentokrát sáhl po Out Of The Dark z repertoáru zesnulé rakouské ikony Falca.
Jako bonus je k albu přiložen druhý disk, koncertní DVD s navýsost profesionálním záznamem vystoupení Škworu v Praze-Kbelích vloni na podzim.

Zlatý hřeb: Anděl, Drsnej kraj, Jednou to přijde
Zní to jako: celkem typické album Škworu


Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Skwor-Drsnej-kraj~14~kveten~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.