Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Serj Tankian – Jazz-Iz-Christ

9.9.2013 | Autor: Tomáš BabůrekSerjical Strike Records (56:32)
Serj Tankian, známý díky působení v kapele System of a Down, ale již nepochybně i svými sólovými nahrávkami, je nezastavitelný workoholik. Kromě práce na muzikálu Prometheus Bound vydal během letošního roku již dvě desky. Orchestrální album Orca vyšlo letos v červenci, chvíli po něm Tankian vydal jazzovou desku Jazz-Iz-Christ a do konce roku slibuje vydání dalšího alba s názvem Fuktronic.

Větší část skladeb je instrumentální, což není vůbec na škodu. Posluchač se může ponořit do opojných tónů trumpet a klavíru, které doplňuje dechberoucí basová linka. Hned v první skladbě Fish Don't Scream můžeme zaslechnout kytarové linky typické pro Tankianovy domovské System of a Down, ovšem hned poté zbytek alba nabere jiný směr.

VIDEO: Serj Tankian - Yerevan to Paris


Jazzový základ skladeb se místy mísí s orientálními prvky, na které navazuje nádherná orchestrální pasáž. Každá píseň vystihuje celou škálu nálad. Melancholická skladba Garuna je minimalistickým vrcholem, pouze piano a Tankian zpívající text v arménštině. Jejím absolutním protikladem je Waitomo Caves, která se nese v lehkém tanečním rytmu. V samotném závěru patnácti-skladbového alba pak zazní rozverná, rockově laděná Miso Soup.

Serj Tankian se rozhodně nebojí hudebních experimentů a umně propojuje jazz s elektronikou, tanečními, ale i rockovými prvky. Jedná se o komplexní a složitou hudbu, v níž každá vrstva hudebních nástrojů hraje svou roli a dělá tak album unikátní.  

Zlatý hřeb: Honeycharmed, Garuna
Zní to jako: jazz dle představ experimentujícího Serje Tankiana

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Serj-Tankian-JazzIzChrist~09~zari~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.