Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Sepultura - The Mediator Between Head And Hands Must Be The Heart

28.10.2013 | Autor: Michal HusákNuclear Blast (47:02)
Pikantní souhrou okolností vycházejí nová alba Soulfly i Sepultury s rozestupem pouhých několika týdnů, a navíc u stejného vydavatele. Obě kapely nadále vycházejí z totožných žánrových základů (podobnost lze nalézt i v tom, že Sepultura rovněž plasticky prolíná všechny typické polohy své historie s dávkou čerstvých prvků a experimentů), a přitom jejich nahrávky vyznívají poměrně dost odlišně.

Také Sepultura ovšem může stát hrdě a zpříma. Nové album, které koncepčně pojednává námět klasického filmu/novely Fritze Langa Metropolis, je syrovou, temnou, ale barvitou výpovědí o neblahém stavu dnešní společnosti. Deathmetalové počátky, dynamické groovy štychy pozdějších let, temně epické nápřahy... Výsledkem je emočně náročná a na první poslech relativně spletitá hudba, která možná postrádá více „hitové“ líbivosti, ale jako celek funguje velmi zdárně.

Zlatý hřeb: Impending Doom
Zní to jako: surová reflexe pozlátka i bídy dnešního světa v dravě thrashmetalovém pojetí

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Sepultura-The-Mediator-Between-Head-And-Hands-Must-Be-The-Heart~28~rijen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.