Muzikus.cz homepage

Různí - 12-12-12: The Concert for Sandy Relief

22.3.2013 | Autor: Ivan IvanovColumbia/Sony Music (67:45 + 60:03)
V symbolické datum 12. prosince 2012 proběhl v newyorské v Madison Square Garden benefiční koncert na podporu obětí hurikánu Sandy. Tento dvojdisk je vlastně jen jakási "ochutnávka" z celé šestihodinové akce.

Vzhledem k tomu, jaká jména zde defilují (Bruce Springsteen & The E Street Band, Roger Waters, Bon Jovi, Eric Clapton, The Rolling Stones, The Who nebo Paul McCartney), regály hudebních bazarů tahle deska asi nezaplní, přestože s kompilacemi z podobných akcí to tak obvykle dopadá. Nebylo by to ani správné s ohledem na množství kvalitní hudby, která se zde nachází.

Až na malé výjimky lze o příspěvcích všech účinkujících mluvit v superlativech, o důvod víc těšit se na vydání kompletního koncertu na DVD (většina účinkujících hrála téměř regulérní sety). Třeba Paul McCartney se prezentoval osmi skladbami, ale tady je pouze Helter Skelter. Vidět ho se členy Nirvany při Cut Me Some Slack, nebo jak Chris Martin s Mikem Stipem společně dávají Losing My Religion taky není od věci, že?

Zlatý hřeb: finále s Aliciou Keys a Empire State of Mind
Zní to jako: velká benefiční akce, kde se každý snaží ukázat v co nejlepším světle

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Ruzni-121212-The-Concert-for-Sandy-Relief~22~brezen~2013/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.