Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Peshata: Svět za sifonem

28.5.2010 | Autor: Petr Korálvlastní náklad (39:07)
Oblíbenou táborskou kapelu Peshata v mezičase od vydání minulé desky Hra na doktora (2006) opustil její dlouholetý zpěvák Petr Bína, ale ani s novým frontmanem Tomášem Blažkem se toho zas tolik nezměnilo. Ostatně Bína s Peshatou nadále spolupracuje jako autor většiny textů a kdo svéráznou produkci tohoto souboru zná, nemusí se tím pádem obávat, že by zmizelo jedno z jeho základních poznávacích znamení: bizarní, někdy až úchylné popěvky, tematicky čerpající převážně ze zvířecí říše.
Také hudebně Peshata pokračuje v již zajetých rozverně punkových a skapunkových kolejích. Vyzbrojena dechovou sekcí (trubka, trombon, občas i hostující saxofon a druhá trumpeta) vyšívá místy přímo úžasné melodické motivy, které takříkajíc chytnou za srdíčko.
Celé to není nic víc než zábava, ale proč by na tom mělo být něco z principu špatně? I zábava se dá dělat s nadhledem a jistým (byť notně potrhlým) vkusem, a touhu po grandiózním umění s mocným intelektuálním nábojem si zkrátka musíte ukojit poslechem jiných interpretů.

Zlatý hřeb: Svět za sifonem, Hilda
Zní to jako: mimořádně ulítlé písničky nejen o zvířátkách

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Peshata-Svet-za-sifonem~28~kveten~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.