Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Perfecitizen - Through

29.8.2013 | Autor: Michal HusákL’Inphantile Collective (34:00)
Pražští Perfecitizen - formálně nové jméno na naší extrémní scéně - vydali před časem krátké promo, které slibovalo moderní brutální death metal se silnou coreovou substancí a výraznějším industriálním a psychedelickým maskováním.

Na oficiálním albovém debutu zůstala signifikantní ponurá, tak trochu postapokalyptická atmosféra, ale jinak mám pocit, že se výsledek (zřejmě navzdory původnímu záměru) zase trochu víc přiblížil k odkazu Alienation Mental - kultovní, vysoce invenční technicko-deathové party, z jejíž vyhasínajících pozůstatků Perfecitizen plynule povstali.

Není na místě spekulovat, jestli bylo opravdu nutné zavedené jméno opouštět, přestože novinka Through by ho, myslím, přesvědčivě unesla. Tvůrci sami přece nejlépe vědí, jaké motivace a impulzy potřebovali k další práci... Zejména kapelník Jarda Haž se svým charakteristickým zběsilým bubnováním nezapře svou historii - ani by to nemělo smysl. Vysvětlení ovšem bude nejspíš v tom, že Perfecitizen v rámci svého technicky nasekaného masakru inklinují přece jen k přehlednější a přístupnější písničkové stavbě (ke konci alba čím dál víc) a právě experimenty tohoto typu v minulosti AM v podstatě rozložily. Bylo proto lepší začít s čistým štítem.

A přestože se Through zřejmě nezapíše tak přelomovým způsobem jako kdysi Ballspouter, povedl se tento restart velmi dobře, troufám si říct na úrovni plně schopné mezinárodní konkurence. Snad se kapele podaří tento potenciál správně nasměrovat...

Zlatý hřeb: Productivity
Zní to jako: obrození a aktualizovaní Alienation Mental

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Perfecitizen-Through~29~srpen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.