Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Obliterate - Superboring

7.8.2013 | Autor: Michal HusákGothoom (35:02)
Možná si také zkušenou košickou partu Obliterate pamatujete z dávných dob jako lehce tuctové grindery odkojené Napalm Death. Kapela však prošla výraznou vývojovou proměnou, hudební i personální, a její muzika je dnes podstatně emancipovanější a zajímavější.

Základnou zůstává grindcore respektive extrémní metal, skladby však co chvíli překvapují experimentálními přeskoky. Tu jazz, tu elektronika, ambientní vsuvka, éterický folk, vzdálené ozvěny blues, nebo dokonce orchestrální náznak... Co do stopáže i počtu songů je to spíše úsporné album, ale děje se toho na něm tolik, až se představivost zdráhá dohlédnout. Čekejte cokoliv, jen ne klasické grindové výplachy na několik desítek vteřin. Nabízí se lehká paralela s kapelami typu Zubrowska či Antigama.

Ne vše se povedlo na sto procent - tu a tam se kapela vydává na samé hranice svého hudebního vesmíru možná přece jen příliš volnomyšlenkářsky (hlavně v závěrečné dvanáctiminutové fresce Circles in the Dust) a příště by též stálo za pokus zapracovat ještě víc na produkci. Tedy: Superboring nehraje vůbec špatně, ale invenční potenciál tady je natolik zajímavý, že by Obliterate měli udělat všechno pro opravdu světový zvuk!

Zlatý hřeb: Mostly Harmless
Zní to jako: progresivní grindcore

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Obliterate-Superboring~07~srpen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.