Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Nazareth - Rock 'n' roll Telephone

28.6.2014 | Autor: Michal HusákUnion Square/Mystic (42:12)
Nad fungováním skotské hardrockové legendy se v poslední době vznáší řada temných otazníků a hlasitě se mluví o tom, že aktuální (třiadvacáté) studiové album je poslední se zpěvákem Danem McCaffertym. Ten už loni v létě oznámil, že kvůli narůstajícím obtížím s dýcháním bude nucen aktivní působení v kapele ukončit. Vznik alba přitom potvrzuje souběžné vysvětlení, že s nahráváním ve studiu je to při vhodně nastaveném režimu o něco příznivější.

Rock 'n' roll Telephone je povedená deska, a kdybychom neznali kontext, asi bychom ji snadno a bez většího rozebírání (v dobré smyslu) připsali do sloupku pod poslední zápisy The News a Big Dogz. Žádné chmury ani z posledních sil nastavovaná kaše - je to šlachovitě energický hard rock v osvědčeném nazarethovském střihu, samozřejmě s několika nezbytnými baladami, kapela navíc dokáže pobavit svěžím aranžérským pohledem. Letně rozhoupaná Back 2b4 je spíš taková anekdotka, ale Long Long Time s funky-hiphopovým spodkem spojuje nečekané s užitečným a řadí se k nejvýraznějším momentům alba.

Pravda, nejspíš se na něm neukrývá žádný nový nesmrtelný hit, ale co už... Důležitější pro fanoušky bude, jakým směrem se kapela vydá s nově angažovaným zpěvákem Lintonem Osbornem.

Zlatý hřeb: Rock 'n' roll Telephone, Long Long Time
Zní to jako: rozlučka se vztyčeným čelem

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Nazareth-Rock-n-roll-Telephone~28~cerven~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.