Muzikus.cz homepage

Lunatic Gods - Slnovraty

17.7.2014 | Autor: Michal Husákvlastní náklad (15:05)
Navzdory mnoha proměnám si Lunatic Gods ze slovenského Martina po dvě dekády na scéně udržují jedinečné osobité kouzlo. Když začali připravovat materiál na novou desku, najednou jim „pod rukama“ začal vyrůstat specifický útvar, z něhož vzešlo koncepční minialbum věnované letnímu a zimnímu slunovratu, především však myšlenkám na život v souladu s přírodou, předky a jejich tradicemi.

Ve spojení se značně surovým, ale také typicky melodickým rukopisem kapely vzniklo dílko s jedinečnou atmosférou, která ve správnou chvíli pálí i mrazí... Zdá se, že po odchodu letitého pilíře sestavy Hiraxe zesílil vliv slovanského folklóru, který se šikovně proplétá s nálety tvrdších metalových žánrů (zdaleka ne jen blacku, k němuž se kapela hlásí). Zásadním prvkem je unikátní balení, rukodělný kožený digipack, který osobně vyráběl kus po kusu frontman Emil.

Zlatý hřeb: ryzí energie vyzařující z toho, jak kapela k celému zpracování tohoto počinu přistoupila
Zní to jako: folklórem prosycený extrémní metal

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Lunatic-Gods-Slnovraty~17~cervenec~2014/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.