Muzikus.cz homepage

Ladě - Kalná

27.2.2012 | Autor: Petr ŠkutaIndies Scope (54:22)
Prý zvláštní blues, trošku alternativní… Hned po pár taktech mi bylo jasný, že od dvanáctky písniček bluesovou dvanáctku rozhodně čekat nemám. Alternativa jak vyšitá. No jak by taky ne? Desku vydalo alternativní vydavatelství Indies Scope!

Při soustředěném poslechu však bluesové cítění začne vyvěrat zřetelněji: v přístupu kapely k hudbě i v „životní“ filozofii. Velmi syrové a temné album – chraplavý, vykouřený hlas zpívá „hrubé“ texty reflektující drsnou současnost. „Všechno stojí na hovno, prachy nemám, smrdím a nikdo mě nemá rád…“

Kalna by Lade

Zpívající frontman Michael Kubesa, tak trochu samozvaný básník, je jako jeho rodný slezský kraj. Nedovedu si představit, že by tahle hudba vznikala někde v Praze nebo Plzni. Z desky číší energie (ať je jakákoli) a nemůže se popřít až punkový přístup k věci. Ostře kontrastně proto působí promakané aranže a dobré muzikantské základy.

Originální, autentické, ale ne pro každého – album si zřejmě koupí jen pár skalních fanoušků a vyznavačů alternativních žánrů.

Zlatý hřeb: Kalná
Zní to jako: dekadentní alternativa

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Lade-Kalna~27~unor~2012/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.