Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Kresta: Deliberate Offence

31.7.2010 | Autor: Petr KorálMagic Mind Records (53:15)
Petr (dnes Peter) Kresta se před 45 lety narodil v tehdejším Československu, vyrostl na severní Moravě, ale když mu bylo jedenáct, s rodiči „volky nevolky“ emigroval. Od roku 1979 žije v Mnichově a zde se už léta věnuje různým hudebním projektům. Deliberate Offence je jeho druhým sólovým albem, na němž se prezentuje nejen jako po čertech nadaný kytarista a skladatel, ale částečně i jako vůbec ne špatný zpěvák (většinu materiálu však nazpíval Ossy Pfeiffer).
Jestliže se k desce dostanete, doporučuji, abyste se nenechali odradit úvodní písní, vtíravou odrhovačkou You And Me. Celkově je totiž Krestova tvorba vedena v jiném duchu. V duchu sice také komerčního (rozuměj chytlavého, na široké posluchačské vrstvy zacíleného, avšak muzikantsky navýsost gustovního tvrdšího rocku, vycházejícího z těch nejlepších tradic tzv. AOR scény a melody hard rocku 80. let. Občas Kresta zabloudí až do popového revíru – nicméně pokud si přitom počíná obezřetně, tedy s potřebným vkusem (Lost Without You), proč ne?

Zlatý hřeb: Wake Up, Where She Goes
Zní to jako: Journey, Toto, Scorpions, Bonfire apod.


Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Kresta-Deliberate-Offence~31~cervenec~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.