Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Jiří Dědeček - Zabili trafikantku (reedice)

7.2.2013 | Autor: Petr KorálSupraphon (66:27)
V březnu 1989 v divadle Semafor naživo natočené, leč až po převratu vydané debutové album Jiřího Dědečka se konečně dočkalo CD verze. A ta ukazuje, že většina přítomných písní obsahově kupodivu „přežila“ až do dneška a je schopná fungovat i ve zcela jiném společenském kontextu.

Ač všechny vznikly v neutěšených časech vlády jedné strany, je z nich – i z Dědečkových promluv mezi nimi – cítit vnitřní svoboda jejich autora. Písničkářův humor je břitký a trefný a jeho typický sarkasmus žahavý, ale někdy už jdou čiré legrácky stranou a je to spíš smích skrz slzy – a nechybí ani vysloveně posmutnělá (a nadčasová) rovina.

Návdavkem byly zařazeny tři studiové věci z EP z roku 1985. Tak mě napadá: existuje i zvukově povedená nahrávka Dědečkova vystoupení na Portě 1989 s dalšími zde neobsaženými skladbami. To by byl panečku druhý bonusový disk!

Zlatý hřeb: Doznání, Holky z ČKD
Zní to jako: důkaz síly českého písničkaření 80. let

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Jiri-Dedecek-Zabili-trafikantku-reedice~07~unor~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.