Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Jan Vytásek: Lost And Found

6.3.2010 | Autor: Petr KorálGood Day Records (66:13)
Pražský zpěvák a muzikant Jan Vytásek patří k prozatím poněkud utajeným příslibům zdejší (pop)rockové scény. Vládne poměrně charismatickým hlasem a jeho písničky vyvřelé z těch nejtradičnějších sedmdesátkových a osmdesátkových zdrojů, občas potřísněné i kapkou americké country, mají přímo nevídaný melodický potenciál.
Silně mi to evokuje někdejší počínání Petra Volgemuta a jeho brněnské formace The Street (vzpomene si na ni ještě někdo?), jejíž hudba měla stylově i náladově k té Vytáskově hodně blízko. Čerpala totiž z podobných pramenů... Ani zde ostatně nechybějí komorněji, akustičtěji pojaté písně, nicméně Vytásek je skladatelsky o něco přesvědčivější v těch rychlejších a energičtějších.
Celá základní materie desky byla nazpívána anglicky, avšak za ní následuje i pár věcí v češtině coby bonus. V ní ovšem bohužel daleko víc „vynikne“ určitá obsahová povrchnost, zavánějící až plytkostí. Škoda toho, že textařská úroveň za tou hudební výrazně pokulhává.

Zlatý hřeb: Shine Through The Night, Od chvíle co Tě znám
Zní to jako: Bruce Springsteen, Tom Petty, Bryan Adams

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Jan-Vytasek-Lost-And-Found~06~brezen~2010/

Komentáře

celkový počet: 1

Markéta  The Street

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.