Muzikus.cz homepage

J.Z.L.F.: Skapunková deska roku

11.4.2008 | Autor: Petr KorálCecek records (50:13)
Kořeny téhle písecké party sahají až do 80. let, kdy vznikla pod názvem Funus Band. Později si říkala Jablko znetvořené lidským faktorem, dnes používá zkratku tohoto jména. Ale aby to nebylo tak jednoduché, několik posledních let se prezentovala coby Partyzáni feat. J.Z.L.F. – to je zmatek, což? Hudba J.Z.L.F. ale naštěstí tak chaotická není.
Ačkoliv vtipný titul nového alba svádí k jednoznačnému stylovému zařazení souboru, nenechte se zmást. Písničky J.Z.L.F. jsou mnohem víc punk než ska a skutečného skapunku se tu příliš nedočkáte. Takže většinou spíš „jenom“ punk rock: přesněji řečeno sice velice jednoduchý, ale zároveň zdravě úderný punk rock s vůbec ne povrchními texty. Škoda, že po stránce melodické kapela zdaleka ne vždy měla posvícení...
Zajímavé však jsou i výlety zcela mimo punk, řekněme do alternativně-undergroundové oblasti, k čemuž se J.Z.L.F. odhodlávají v některých starších, zde coby bonus připojených skladbách (příkladem je zejména song Leťte mé myšlenky). A za nesmírně povedenou lze považovat také jejich exkurzi do sféry vkusného pop rocku (hitůvka Neopakovatelný den).

Zlatý hřeb: Pouta, Neopakovatelný den
Zní to jako: nejen punk z jihu Čech

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/JZLF-Skapunkova-deska-roku~11~duben~2008/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.