Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Illegal Illusion - Things After Death

15.11.2012 | Autor: Michal HusákVenus Flag (36:20)
Severomoravští Illegal Illusion určitě nejsou pro každého, ale jejich snažení je nesmírně cenné. Mají velice osobitý, až unikátní výraz, což je odjakživa deviza k nezaplacení.

Specifické písničkářství se syrovou alternativní atmosférou, tentokrát mimochodem zvukově opět o poznání přihuštěnější, poletuje nenápadně mezi epochami a žánry: od civilně příjemného rocku k zatěžkaně alternativním, možná až noiserockovým erupcím, mezi tím probleskují vlivy hardcoru, vzdáleně možná i grunge.

Díky lehce „zašpiněnému“ zvuku a specifickému zpěvu Jiřího Bialíka se muzika tváří poněkud nepřístupně, ale postupně z celého hutného koncentrátu vyplouvají jednotlivé nápaditě aranžované perličky. Emotivně vypjaté songy se na vás lepí a prožírají se vám do těla. Oč je projev kapely méně okázalý, o to silnější je její vnitřní výpověď. Silný zážitek většinou nepřichází „zadarmo“.

Tahle kapela vyžaduje od posluchače otevření, empatii, nejspíš i kousek jeho psychické energie… Ale vyplatí se to.

Zlatý hřeb: Jute
Zní to jako: osobitý alt/indie/HC/metal

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Illegal-Illusion-Things-After-Death~15~listopad~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.