Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Gipsy.cz: Desperado

9.5.2011 | Autor: Petr KorálSupraphon (44:21)
Do třetice všeho dobrého? Spíš do třetice všeho stejného. Nebo ještě jinak řečeno: ze stadia objevitelského se Radovan „Gipsy“ Banga & co. definitivně dostali do jaksi pouze udržovací fáze.
Nechci jim křivdit, ale nepřicházejí prakticky s ničím, co už bychom od nich v jiných podobách a variacích neznali. Jestliže prvním albem ohromili, s jakou samozřejmostí zfúzovali ozvěny tradiční romské hudby s hip hopem a dalšími elementy, a prostřednictvím druhého onen náhle se zrodivší klenot ještě vybrousili, tentokrát jako by jim pomalu začal docházet kreativní dech. Znovu upotřebují velmi podobné postupy, které od nich dobře známe a které už ani zdaleka nevyrazí dech. Zkrátka a dobře, Gipsy.cz se chtě nechtě začínají opakovat.
Aby však nedošlo k omylu: i většina nových písní v kontextu zdejší pop music pořád zosobňuje vysoký kvalitativní nadprůměr. Jen by bylo potřeba vystříhat se tklivým „sociálním baladám“, jaké tady představují Poslední čorka a Mlíko a med: obojí záležitosti hudebně lepivé a textově téměř na úrovni naivních nářků nějakého pubescenta nad krutostí a nespravedlností světa kolem něj.

Zlatý hřeb: Černej gádžo, Hraní v altánu
Zní to jako: trošku slabší, ale pořád účinný hudební koktejl značky Gipsy.cz


Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Gipsycz-Desperado~09~kveten~2011/

Komentáře

celkový počet: 2

trololo  desperat
tomáš  Až budete příště o někom psát pane Korále,

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.