Muzikus.cz homepage

Dying Passion - Transient

27.3.2014 | Autor: Michal HusákEpidemie Records (62:30)
Další delikátní sousto ze Šumperka... Dying Passion nápaditě vybrušují svůj zatěžkaně melancholický, ale zároveň krásně do prostoru rozmáchlý rock/metal a novinka Transient je opět lákavé dobrodružství plné silných emocí i prvotřídně provedeného řemesla.

Rukopis kapely se drží zažitého půdorysu: melancholie, éterické zasnění, ale také velmi intenzivní hutnost. Po zvukové stránce (tradičně studio Šopa a Standa Valášek) jsou Dying Passion čím dál lahůdkovější záležitostí a chvílemi je z nahrávky skoro až fyzicky cítit hromadící se pulzující tlak.

Deska má obrovskou vnitřní dynamiku, chvílemi téměř jako by se chtěla rozlít jak láva... Právě na tomhle Dying Passion v posledních letech nejvíc zapracovali. Skladby to nejsou „snadné“, spousta se toho v nich děje, proměňují se motivy a děje, střídají se nálady... Tahle komplexnost pak zdánlivě překrývá povrchovou sílu melodií, které pak tolik nedominují, ale postupně přece jen vyplouvají do popředí. A ještě víc posilují magnetismus, který v sobě má nahrávka zakódovaný. Zároveň se rozplývá prvotní pocit, že je deska delší, než by musela být.

Zlatý hřeb: Collapse Within
Zní to jako: prvotřídní prog/dark rock

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Dying-Passion-Transient~27~brezen~2014/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.