Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Družina: Neni dobre

9.5.2011 | Autor: Petr KorálDružina/Agentura Duna (49:57)
Družina je tvořena vesměs znamenitými muzikanty ze země našich východních sousedů, zejména rytmika Aty Béreš (baskytara) a Boris Brna (bicí, dříve hrál např. s Peterem Nagym nebo Jankem Ledeckým) je jedním slovem excelentní. Společně natočili další kolekci slovenských lidovek (plus jednu autorskou skladbu z dílny producenta a hostujícího klávesáka Družiny Juraje Haška) hozených do kultivované bigbítové polohy, střižených art rockem, jazzem i lecčíms dalším.
Možná je však té kultivovanosti až moc. Dřív byla Družina dravější a živelnější a nové desce trochu chybí energie. Takhle si přijdou na své spíš jen fajnšmekři a „detailisté“, kteří docení (a náležitě si užijou) aranžerské a instrumentální vychytávky – a že jich tu je požehnaně! Ale někdy je výsledek opravdu až příliš překomplikovaný a vytrácí se z něj původní kouzlo prosté lidové písně (příkladem nad jiné je v tomto směru Fialka, ružička).

Zlatý hřeb: Javorník, Javorník
Zní to jako: slovenský folklór v moderním hávu


Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Druzina-Neni-dobre~09~kveten~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.