Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Diphteria - Kdo nasype ptáčkům

29.8.2013 | Autor: Michal HusákL’Inphantile Collective (35:37)
Pražská šestice Diphteria zatím nepatří mezi nejvýraznější jména domácího metalového undergroundu, ale čerstvá deska Kdo nasype ptáčkům má všechny předpoklady zaujmout.

Na první pohled nejde o žádné převratné novoty a světové unikáty, ale stačí se trochu zaposlouchat a z intenzivního nářezu na rozmezí death metalu a moderního grindu začnou ve velkém vystupovat drobnosti, ke kterým je pro posluchače radost se znovu a znovu vracet. Navzdory určité stručnosti, která k danému žánru bytostně patří (a patřičně intenzivní projev samozřejmě také), má každý track jasnou a vesměs nápaditou kompoziční strukturu i nějaký ten nápad, který vše povyšuje zase do zajímavější roviny.

Songy jsou nasáklé svébytnou náladou - někde vypluje neuroticky vyšinutá nervozita, metalcorový groove, náznaky moderního thrashe, něco z deathcoru, něco z „písničkářských“ inklinací Napalm Death či Nasum, meshuggovské příchutě v zatěžkaných riffech, jinde stojí nálada na ponuře psychedelické (možná až okultní) temnotě...

Prostě zábavná deska, která je dynamická a pestrá co do motivů a melodií, ale stále velice agresivní, moderní i tradiční bez laciného zneužívání jednoho či druhého. Vše podtrhuje povedená produkce ze stylově příslušného studia Davos.

Zlatý hřeb: New Beginning
Zní to jako: moderní death/grind

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Diphteria-Kdo-nasype-ptackum~29~srpen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.