Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Die Alten Maschinen: Songs About Love And Machines

21.1.2011 | Autor: Petr KorálX Production (48:24)
V podstatě virtuální „transatlantický“ projekt Miroslava Papeže (Vanessa, Magnetik, ex-Gun Dreams, Moimir Papalescu & The Nihilists aj.), Petra Venkrbce (Magnetik), Geralda V. Casaleho (Devo) a Leona Stevensona (The Extras), kteří se navzájem v reálu zatím ještě nepotkali, na svém albu prokazuje podstatně větší smysluplnost a životaschopnost, než by možná někteří škarohlídi očekávali. Papež coby hlavní tvůrce repertoáru „Starých strojů“ je totiž opravdový mistr elektronické hudby nejrůznějšího ražení a v podstatě u něj platí, že na co sáhne, to promění ve zlato. Anebo přinejmenším v jiné drahé kamení...
Už název a personální obsazení napovídají, že tady se bude čerpat mj. z new wave 70. a 80. let – hlavně však z rozličných podob osmdesátkové electro hudby, nevyjímaje ani občasné názvuky novoromantického popu à la OMD, Tears For Fears apod. Takže retro? Ano i ne. Papež je natolik zkušený muzikant, že moc dobře ví, že zcela ignorovat současné vlivy by bylo příslovečným čuráním proti větru. Výsledkem je tedy spíše jakési „neoretro“ – anebo zkrátka robopop, jak své počínání sebedefinují samy tyhle Mašiny.
Každopádně zní to znamenitě. Hravě a zábavně a zároveň jako důkaz, že víceméně i jen se synťáky se dá vytvořit ohromná, navýsost vynalézavá zvuková pastva pro náročnější posluchačské ucho, a přitom zůstat vstřícný, chytlavý a nejednou téměř hitový.
P.S.: Na netu je zdarma ke stažení i druhý díl Songs About Love And Machines obsahující dalších 15 zde nepoužitých skladeb. I mezi nimi se najdou klenoty, ale, pravda, také méně výrazné kousky, které – možná i proto, že nejednou ani nebyly obdařeny zpěvem – připomínají spíše nehotové polotovary. Je proto dobře, že Papež a spol. se drželi dramaturgicky na uzdě a na základním, takto mimořádně nabitém CD se žádné „vycpávky a nedodělky“ neobjevily.

Zlatý hřeb: Dead Man Walking, Heart Of Tin
Zní to jako: Devo v electropopovém objetí s Gun Dreams


Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Die-alten-Maschinen-Songs-About-Love-And-Machines~21~leden~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.