Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Device - Device

21.8.2013 | Autor: Michal HusákWarner Music/Supraphon (38:00)
Bývalý kytarista Filter Geno Lenardo s frontmanem právě pauzírujících Disturbed Davidem Draimanem ve společném novém projektu Device provozují hutný kytarový nářez s industriálně syntetickým beatem a tak akorát líbivou, přístupnou komerční polevou.

Luxusní je sestava hostů: na desce hrají a zpívají Geezer Butler, Glenn Hughes, Tom Morello, Serj Tankian, M. Shadows z Avenged Sevenfold a v převzatém duetu Close My Eyes Forever (ano, Ozzy & Lita) taky Lzzy Hale z čím dál úspěšnějších Halestorm. Přesto nejde o lacinou přehlídku epizodních hostovaček. Draiman, který se v poslední době čím dál výrazněji profiluje jako producent (Mattovi Heaffymu z Trivium prý otevřel úplně nové obzory), totiž desce jednoznačně dominuje a udává směr. Zároveň ukazuje, jak výrazným tahounem a nositelem myšlenky je i v domovských Disturbed.

Pravda, není to žádný přelom, spíš šikovně udělaná a v jádru trochu schématická muzika pro masy (zejména americké), navíc se ke konci trochu vytrácí melodická invence. Ovšem směle obstojí jako dobře poskládaná a jako šroub utažená deska s jasnou vnitřní logikou. Bude zajímavé sledovat, jak odpoví zbytek Disturbed pod hlavičkou nového projektu Fight or Flight.

Zlatý hřeb: Vilify
Zní to jako: setkání Disturbed s Nine Inch Nails  

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Device-Device~21~srpen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.