Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
recenze
18.10.2013 Paul Wolinski říká, že hudba dospěla do fáze naplnění a že jedna z posledních možností jejího posunu spočívá v ohlédnutí se zpět. Je pozoruhodné slyšet tyto věty právě od člena 65daysofstatic, tedy kapely, která je známá tím, jak se neustále, a to nejen na koncertech, řítí kupředu.
14.10.2013 V základech tohoto projektu leží téměř nerudovská zápletka. To se tak v jednom „tichém domě“ potkávali na chodbě pánové Karel Žďárský a Martin Peřina a zjistili, že jejich životy shodně naplňuje hudba - navíc způsobem navzájem pocitově souznícím...
14.10.2013 Slovenská alternativně hip-pop-rocková sestava Zlokot působí na první poslech podobně provokativně jako slovní hříčky v názvu projektu i alba. Někdo řekne, že je to levná splácanina klišé a banalit, jiní naopak uslyší chytrou nevázanou muziku a vtipně pointované komentáře ke stavu současné společnosti.
11.10.2013 Američtí post-hardcoroví matadoři Norma Jean se po třech letech od vydání úspěšného alba Meridional vrací s novou nahrávkou. . Kvalita jejich hudby se zvyšuje s každou další vydanou deskou. Album Wrongdoers je chaotické, rychlé, tvrdé a melodické.
9.10.2013 Kontrabasista Adam Kowalewski z polských Katovic, který spolupracuje třeba s Davidem Dorůžkou i houslovým „enfant terriblem“ Nigelem Kennedym, natočil sólovku For You v komorním duu se svým krajánkem, pianistou Piotrem Wyleżołem, s nímž jinak hrává ve svém triu.
9.10.2013 Brněnská hudební scéna už nemá jen ČokoVoko. V podhradí pod Špilberkem nyní naplno vykvetla další pozoruhodná hudební exprese, kterou lze označit za kousavý soundtrack k osudu zkoušených, nezávislých žen. Mucha.
9.10.2013 Pianista Ondřej Krajňák, který dnes patří ke slovenské jazzové špičce, připomněl na své novince ForevErnest fenomenálního nástrojového kolegu Ernesta Oláha, velkého ctitele Oscara Petersona, který v 60. letech hrával třeba s Orchestrem Gustava Broma.
5.10.2013 Není zase tolik muzikantů, kteří svou hudbou budují vlastní světy. Anderse Trentemøllera z tohoto záměru usvědčují už jen názvy alb. The Last Resort, Into the Great Wide Yonder, Lost. Evokují touhu někam odejít, někam se skrýt.
5.10.2013 V pořadí páté album AM je úplně jiné než první počiny Arctic Monkeys – punkové riffy a dohertyovský fuck'n'roll jsou tytam, Turnerovi táhne na třicítku a ke komponování přistupuje jinak než jako dvacetiletý mladík.
30.9.2013 Když jsem před osmi lety narazil na album Summer Make Good, ještě jsem neznal Sigur Rós, Björk jsem neměl rád a We Made God ani neexistovali. Od té doby uplynulo mnoho času, Summer Make Good bylo třetí album múm, právě vydané Smilewound je albem šestým.

101-110 (4111) 

na začátek posounout vzad předešlé 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.