Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
recenze
28.6.2014 Dark Century z Montrealu na svém druhém albu provozují drsný death metal tradičního střihu, chvílemi přecházejí do grindových rubanic a skřeků, místy naopak zavadí o techničtější a komplexnější pojetí.
28.6.2014 Nad fungováním skotské hardrockové legendy se v poslední době vznáší řada temných otazníků a hlasitě se mluví o tom, že aktuální (třiadvacáté) studiové album je poslední se zpěvákem Danem McCaffertym.
28.6.2014 Základem živáku Poprvé akusticky se staly dva loňské koncerty v pražském Divadle Hybernia, jež byly součástí podzimního turné. I když se elektrická kytara a klávesy objevují sporadicky, vystoupení byla spíš komorní než akustická.
28.6.2014 Coldplay jsou dnes už v pozici, kdy vydání jejich nové desky je samo o sobě jednou z událostí roku na hudební scéně, což dokládají i oslnivá prodejní čísla. Bylo by ovšem zajímavé provést nějaké socio-kulturní šetření, co na nové písně říkají fanoušci,...
12.6.2014 Tvorba Abraxasu je odjakživa v dobrém slova smyslu stylově neukotvená a nekonvenční, proto nemůže být žádným překvapením, že se čerstvý dvojalbový tributní projekt stal doslova živnou půdou pro žánrově pestré a i při barvitosti předloh mnohdy ještě překvapivější reinterpretace.
12.6.2014 Starší alba Dana Sartaina z Alabamy, který dříve předskakoval na koncertech The White Stripes, zněla jako rockabilly okysličené punkovou energií. Novinka Dudesblood v deseti skladbách zabírá eklektičtěji a Sartain se prezentuje coby zdatný stylista.
9.6.2014 Vyznění téhle kompilace v širším náhledu ledacos naznačuje o současném stavu hudebního průmyslu. Řeč je o vzpomínce na kapelu, která byla výrazným rockovým fenoménem uplynulé dekády, ale z výběru jejích nejsilnějších skladeb vyzařuje svázanost s momentem vzniku a nostalgie.
9.6.2014 Belgická zpěvačka a flétnistka svým podmanivým temným altem někomu evokuje Ninu Simone, jiným Beth Gibbons. Začínala s jazzem, ale v poslední době vzala na vědomí i další žánry, což reflektuje i debut No Deal.
5.6.2014 Dávno pryč jsou doby, kdy jméno Arakain rovnalo se thrash metal. Při poslechu aktuálního alba Adrenalinum se zdají snad ještě vzdálenější. Mluví ze mě asi nostalgik, ale při vzpomínce na technothrashovou Schizofrenii, možná vrcholnou desku Black Jack...
5.6.2014 Opravdu je nám třeba takřka věrného revivalu stále ještě funkčního Arakainu, který nadto shodou okolností zrovna vydal rovněž nové album? Neřekl bych, ale pražští Dymytry jsou zjevně jiného názoru.

11-20 (4111) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.