Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

V pimprlové komedii stalo se

9.5.2003 | Autor: Jindřich Göth | sekce: publicistika
Maestro odpornosti, samozvaný král teatrálního rocku Marilyn Manson připravil dlouho očekávané album The Golden Age Of Grotesque. Uvedl ho na svět s neodmyslitelnou barnumskou reklamou a nyní může jen blahosklonně sledovat zástup nehodných, kterak se kolem výtvoru hemží.
V případě kolosu jménem Marilyn Manson není nic ponecháno náhodě. Každý krok, každý exces je připraven s precizností hodnou lékárníka, pečlivě odměřujícího pelyněk, chinin a něco kyanidu. Proto není divu, že ještě, než definitivně spadne opona a na jeviště se vřítí Marilyn Manson v plném obsazení, poskytl hovorně naladěný principál poměrně podrobný komentář, díky němuž lze jeho aktuální dílko snáze uchopit. Nuže, ujměte se slova, Mr. Manson.
"Nové album pojednává hlavně o vztazích. Mým přáním bylo natočit skutečně přímou a srozumitelnou nahrávku, aby i neanglicky hovořící lidé porozuměli tomu, co se jim snažím sdělit. Užívám slova, která v angličtině neexistují, proto mé texty mnohdy není možné přeložit. Chtěl jsem, aby nová deska působila dojmem, že ji stvořilo dítě nebo blázen. Prostě čistý a nevinný proud energie, o to mi šlo. Nová deska je zkrátka velmi osobní."
Při práci na The Golden Age Of Grotesque se Manson inspiroval uměleckým směrem pro něj více než příznačným, totiž expresionismem.
"Zajímá mě hlavně expresionismus, který vznikl v Německu. Malíři tehdy začali zobrazovat věci, které viděli pouze a jenom uvnitř své hlavy, nikoliv někde venku. Místo patlání krajin raději malovali věci, které se odehrávaly přímo v jejich mozku. Další silnou inspirací mi byly děti. Víte, mnoho lidí se celý život snaží zapomenout na své dětství, ale já jsem se posledních pár let snažil zapomenout na svou dospělost a rozpomenout se na dobu dětství. Podívejme se na to takhle, když jste malé dítě a běháte kolem okraje bazénu, ani vás nenapadne, že byste to neměli dělat, protože byste si mohli ublížit. Pak ale vyrostete, přečtete si cedulku s nápisem 'Neběhejte!' a s největší pravděpodobností si rozbijete hlavu nebo zlomíte ruku," vysvětluje Manson a nám už může být mnohem jasnější, proč v refrénech pilotního singlu mObscene zní nevinné dětské sbory.


Psáno pro: časopis Rock&Pop 2003/05

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/V-pimprlove-komedii-stalo-se~09~kveten~2003/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.