Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSeznamte se: The Scarlet Furies

23.11.2010 | Autor: Michal Šimeček | sekce: publicistika
Debutové desky bez výrazných kontrastů mezi slabými a dobrými skladbami nevychází příliš často. Žánrově těžko zařaditelným The Scarlet Furies z Kalifornie se však silný debut natočit povedlo a souhlasit s tím musí každý, komu nevadí americký folk a country.

Striktně do těchto žánrů ale tvorbu The Scarlet Furies škatulkovat nemůžeme - hudba, s jakou se představili na svém debutu v létě 2010, v sobě míchá i něco málo z rockové muziky a dalších žánrů populární hudby. Nutno však podotknout, že kapela přesto netvoří nic závratně originálního. Její sílu hledejme hlavně ve zpěvu mladé talentované zpěvačky Raleigh Holmes, jejíž potemnělý alt podbarvuje tým čtyř zkušených a o několik let starších hudebníků hrou zejména na akustické nástroje (banjo, kontrabas, kytara, piano, apod.).

Jedním z muzikantů je i relativně známý hudební skladatel Robert Holmes, otec mladé Raleigh. Tohoto prošedivělého chlápka budou znát hlavně pamětníci klasických počítačových adventur. Částečně se podílel na tvorbě soundtracků k několika PC hrám, ale známý je především díky kultovní sérii detektivek s Gabrielem Knightem v hlavní roli, pro kterou na konci minulého století zkomponoval tři velice kvalitní soundtracky. V The Scarlet Furies hraje na klasickou a dvanáctistrunnou kytaru, ukulele a také zpívá vokály.

Kapela je tedy tak trochu rodinným podnikem. Všichni muzikanti se navíc znají už z dřívějška: chodili spolu na střední školu a řadu let hráli v kapelách různých hudebních zaměření. Pak se ale rozdělili a trvalo několik dlouhých let, než se znovu dali dohromady. Společně pod názvem The Scarlet Furies koncertují od roku 2009. Letos se vytasili s debutem, šestistopovým EP Dark Clad Company, jež produkoval kytarista Paula McCartneyho Rusty Anderson a zmasterovalo jej studio Lurssen Mastering, za svou práci již několikrát oceněné cenou Grammy.

Svět o skupině prakticky neví a i doma v USA ji budou znát z drtivé většiny jen lidé ze západu, z Kalifornie. Menší reklamu jim ovšem v současné době dělá počítačová hra Gray Matter, na jejímž soundtracku jsou umístěny tři skladby kapely (dvě z nich se mimochodem na debutovém EP nenachází). Robert Holmes se tak opět vrátil do světa her. Ono se ale není čemu divit - autorkou této je totiž jeho manželka Jane Jensen, žena zodpovědná za scénáře a design všech dílů výše zmíněného Gabriela Knighta.


>> The Scarlet Furies – Safe in Arms (youtube.com)
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Seznamte-se-The-Scarlet-Furies~23~listopad~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.