Muzikus.cz homepage

ostatníSeznamte se: The Parlotones

28.1.2013 | Autor: Martin Hrdlička | sekce: publicistika
Vyjmenovat alespoň jednu kapelu pocházející z daleké Jihoafrické republiky může být pro někoho poněkud složitý oříšek. To by už však nemuselo platit. Dámy a pánové, představujeme vám The Parlotones.

Kvarteto muzikantů pocházející z Johannesburgu se dalo dohromady téměř už před patnácti lety. Za tuto dobu stihli vydat čtyři řadová alba, z nichž zatím poslední Journey Through The Shadows spatřilo světlo světa v minulém roce.

VIDEO: The Parlotones - Push Me To The Floor


The Parlotones platí ve své domovině za absolutní špičku, minimálně co se popularity týče. Mnozí z vás si je mohou pamatovat ze zahajovacího koncertu k příležitosti Mistrovství světa ve fotbale, které se v roce 2010 konalo právě v Jihoafrické republice. V letech 2009 a 2010 uvedli na místní trh také vlastní značky vín pojmenovaných podle svých skladeb. Tolik k zajímavostem, vraťme se ale k hudební stránce.

Síla The Parlotones tkví především v hlase a textech ústřední postavy, Kahna Morbeeho. Právě díky němu si tyto jihoafrické chlapíky nelze splést s nikým jiným. Jak ale charakterizovat produkci The Parlotones jako celek? Představovali jste si někdy, jak by zněli Muse, kdyby nevyčpěli do kapely, která se utápí ve vlastní pompéznosti? Pokud ano, tak teď máte šanci se to dozvědet. Neodehrává se nám tady žádná věda. Ať už vezmeme do ruk kteroukoliv náhravku, dostane se nám silných refrenů, kytar a elektronických vsuvek. To vše doplněno o občasné poněkud exotické zvuky, které jen dokazují, odkud tato čtveřice vyrazila do světa.

VIDEO: The Parlotones - Life Design


V poslední době se The Parlotones snaží prosadit také na starém kontinentu a v Americe. A to především zvýšenou koncertní činností. Na podzim navštívili sousední Německo a v létě se představili v roli hostů na turné irských Snow Patrol. Osobně jsem měl šanci je spatřit na jejich vídeňské zástavce a stali se tak pro mě jedním z objevů minulého roku. Jejich set a emoce, které vyvolal, nezanechaly nejedno oko suché. Doufejme tedy, že se jejich návštěvy dočkáme také u nás. Třeba na jednom z podií pomalu se blížící festivalové sezóny.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Seznamte-se-The-Parlotones~28~leden~2013/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.